Były Jezuita omamił 91-latkę. To, co później zrobił nie mieści się w głowie! Wpadł jego wspólnik

2021-09-17 15:31
Były Jezuita omamił 91-latkę. To, co później zrobił nie mieści się w głowie! Wpadł jego wspólnik
Autor: Komenda Stołeczna Policji / Pixabay Były Jezuita omamił 91-latkę. To, co później zrobił nie mieści się w głowie! Wpadł jego wspólnik

W czwartkowy wieczór policja zatrzymała wspólnika byłego zakonnika, który okradł swój zakon z obrazów i omamił 91-letnią kobietę. 57-latek wziął z nią ślub i próbował zawłaszczyć jej majątek. Na początku września wspólnik oszusta, 42-letni Piotr N. został przesłuchany i zwolniony. Teraz ponownie trafił w ręce policji. Co się wydarzyło?

Gdy wszystkie machlojki wspólników wyszły na jaw, zostali oni zatrzymani. W zajmowanym przez nich lokalu na Mokotowie odnaleziono zagrabione z zakonu obrazy. Po złożeniu przez wspólników obszernych wyjaśnień sąd nie przychylił się do prośby prokuratora o zastosowanie aresztu. Sędzia Agnieszka Jaźwińska z Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa stwierdziła wtedy, że objęcie Piotra N. i Artura F. dozorem będzie wystarczającym środkiem zapobiegawczym. Uzasadniła to faktem, że nie byli wcześniej karani i posiadają stały adres zamieszkania. Teraz Piotr N. został zatrzymany.

Zobacz koniecznie: Były zakonnik z Warszawy poślubił dużo starszą kobietę! W tle potężny rabunek u jezuitów

Prokuratura odwołała się od decyzji SR. Sąd Okręgowy w Warszawie zauważył, że sprawa ma charakter rozwojowy i 15 września zadecydował o zastosowaniu aresztu dla Piotra N. na trzy miesiące.

- 42-latek został w czwartek wieczorem zatrzymany i jest osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. W najbliższym czasie zostanie przewieziony do aresztu śledczego – poinformowała mł. asp. Iwona Kijowska z Komendy Rejonowej Policji na Mokotowie.

Zdaniem sądu istnieje realna obawa matactwa ze strony mężczyzny. Co więcej, zna on adres pokrzywdzonej 91-latki, którą uwiódł jego wspólnik i po zwolnieniu nachodził kobietę. Sprawa jest rozwojowa i istnieje realna szansa orzeczenia nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Jak oceniasz działania policji w naszym kraju?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE