Grozili tasakiem 16-latkowi. Mówili, że odetną mu głowę [ZDJĘCIA]

2021-09-17 9:16
Grozili tasakiem 16-latkowi. Mówili, że odetną mu głowę [ZDJĘCIA]
Autor: Komenda Stołeczna Policji / Pixabay Grozili tasakiem 16-latkowi. Mówili, że odetną mu głowę [ZDJĘCIA]

Dwóch mężczyzn zaatakowało i pobiło 16-latka. Podejrzani mieli grozić nastolatkowi tasakiem i straszyć go tym, że odetną mu głowę. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Sąd Rejonowy w Otwocku na wniosek śledczych i prokuratury zastosował wobec napastników tymczasowy areszt. Czynności w sprawie nadal trwają.

Do zdarzenia doszło 8 września 2021 roku. Na numer alarmowy wpłynęła informacja o pobiciu, w związku z czym na miejsce dyżurny z Józefowa natychmiast skierował patrol. Jak wstępnie udało się ustalić policjantom 16-letni chłopak spotkał się na jednej z ulic w Józefowie z koleżankami. W pewnym momencie zaczepili ich dwaj mężczyźni, którzy szli ulicą. Nastolatek stanął w obronie dziewcząt. Między mężczyznami doszło do wymiany zdań. Wówczas agresorzy zaatakowali 16-latka. Co więcej, jeden z nich trzymając w ręku tasak, grozili nieletniemu, że odetną mu nim głowę. Napadnięty 16-latek zachował jednak zimną krew i proponował napastnikom telefon i pieniądze, aby tylko zostawili jego i jego rówieśniczki w spokoju, ale mimo tego został dotkliwie przez nich pobity.

Zobacz: Zuzia i Kinga powiesiły się na wierzbie. Dziewczynki umarły z miłości?

Sprawcy uciekli przed przyjazdem policji i karetki pogotowia. Pokrzywdzony 16-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, a funkcjonariusze prewencji, którzy po zebranych informacjach wstępnie wytypowali osoby mogące mieć związek z tym zdarzeniem, chwilę później sprawdzali już miasto, szukając napastników.

- W dalsze działania włączyli się śledczy z Józefowa - mówi mł. asp. Paulina Harabin i oddaje: - Policjanci na podstawie własnych ustaleń oraz na wskutek zakrojonych na szeroką skalę działań już następnego dnia zatrzymali pierwszego podejrzewanego o udział w pobiciu 25-latka. Intensywnie wykonywane czynności doprowadziły również do zatrzymania w miejscu zamieszkania 39-latka, drugiego podejrzewanego w sprawie. Obaj zatrzymani trafili do cel na komendzie.

Józefów: Atak na 16-latka. Sprawcy grozili, że odetną mu głowę tasakiem

25 i 39-latek zostali doprowadzeni na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej w Otwocku, gdzie usłyszeli zarzuty pobicia 16-latka, gróźb karalnych oraz kradzieży stalowego tasaka o wartości 600 złotych z terenu jednej z firm.  

Sąd Rejonowy w Otwocku na wniosek śledczych i prokuratury zastosował wobec obydwóch podejrzanych tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. O ich dalszym losie zadecydują dalsze czynności postępowania, które pozwolą ustalić wszystkie szczegóły tego zdarzenia.

Przeczytaj: Trzy małe dziewczynki nie pójdą od września do szkoły. Zginęły w tragicznym wypadku w Elżbietowie

Sonda
Jak oceniasz działania policji w naszym kraju?
Ruszył proces Mateusza M. z Kosiny, który zaatakował małżeństwo
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE