Wybierz imię dla maluszka z ZOO! To już ostatnie chwile na głosowanie

2021-07-07 19:02
Wybierz imię dla maluszka z ZOO! To już ostatnie chwile na głosowanie
Autor: Facebook, Warszawskie ZOO Wybierz imię dla maluszka z ZOO

Maleńka pudu to najmłodsza mieszkanka warszawskiego ZOO z rodziny jeleniowatych. Urodziła się w połowie maja i od tamtej pory jeszcze nie otrzymała imienia! To jednak zmieni się już niedługo. W mediach społecznościowych stołecznego ogrodu zoologicznego twa burzliwe głosowanie. To jednak już ostatnie chwile, by oddać swój głos na jedno z czterech wyjątkowych propozycji. Jak to zrobić? Wszystko wyjaśnimy w tym artykule.

Mała pudu przyszła na świat 13 maja. To córka Evy i Donalda, pary pudu południowych mieszkających w warszawskim ZOO. Pudu to ssaki z podrodziny saren w obrębie rodziny jeleniowatych. Niewielkie zwierzątko osiąga wymiary ok. 80 cm długości i 25-40 cm wysokości w kłębie. Gatunek ten występuje w Ameryce Południowej.

ZOBACZ TEŻ: Pogrzeb ofiar wypadku w Elżbietowie. Zosia i jej mama Małgorzata L. wyruszą w ostatnią drogę [Relacja z uroczystości]

Maleństwo, które przyszło na świat w warszawskim ogrodzie zoologicznym, początkowo było nazywane "Małą Mi". Nie jest to jednak oficjalne imię pudu. To zostanie dopiero wyłonione w ramach głosowania.

W pierwszym etapie konkursu pracownicy ZOO w mediach społecznościowych zbierali propozycje wyjątkowych imion dla młodej pudu. Warunek był jeden - imiona musiały zaczynać się na literę M. W kolejnym etapie Opiekunowie z Kopytne Warszawskiego ZOO wybrali cztery spośród przesłanych propozycji. Teraz wszystko w rękach warszawiaków!

NIE PRZEGAP: Pod prąd wąskimi uliczkami Śródmieścia. Szaleńczy pościg ulicami Warszawy. Padły strzały

Do czwartku 8 lipca do godz. 10 na facebookowej stronie stołecznego ZOO trwa głosowanie. Do wyboru są imiona: Mi, Mia, Mili i Mimi.

Wystarczy zareagować na konkursowy post na Facebooku odpowiednią emotikoną. Każde imię ma bowiem przypisaną do siebie inną:

  • 👍Mi
  • ❤ Mia
  • 😆 Mili
  • 😮 Mimi

Dwa imiona z największą liczbą głosów przejdą do rundy finałowej. Ta również rozegra się w mediach społecznościowych. "8 lipca o godz. 12.00 w 24 h ankiecie w relacji na Instagramie i Facebooku, z wybranych przez Was 2 imion wybierzecie to najbliższe Waszemu sercu. Zwycięskie imię ogłosimy w poniedziałek, 12 lipca" - poinformowało warszawskie ZOO.

Rutkowski Story: Rutkowski odzyskał zegarek w cenie mieszkania
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE