Arcybiskup Kazimierz Nycz

i

Autor: Artur Hojny

Ważny apel kardynała Nycza. Zabrał głos w sprawie szczepień. "Uważam, że to jest obowiązek Kościoła"

2021-07-06 17:10

Kardynał Kazimierz Nycz zabrał głos w niezwykle ważnej sprawie, która dotyczy każdego warszawiaka. Arcybiskup Metropolita Warszawski we wtorek oficjalnie wypowiedział się w sprawie szczepionek przeciwko COVID-19. Kard. Nycz zwrócił się z prośbą do księży proboszczów i wszystkich duszpasterzy, by zachęcali wiernych do przyjmowania szczepionki.

Z początkiem lipca Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł zaapelował do metropolity warszawskiego o wsparcie działań rządu w walce z pandemią koronawirusa. W oficjalnym liście do kardynała Kazimierza Nycza zawarł prośbę o zachęcenie jak największej liczby wiernych do szczepień przeciwko COVID-19.

ZOBACZ TEŻ: 6.07.2021 Koronawirus w Polsce: Ile zakażeń we wtorek (6 lipca)? Stan zachorowań w woj. mazowieckim [RAPORT KORONAWIRUS 6.07.2021]

We wtorek metropolita warszawski oficjalnie odpowiedział na tę prośbę. Na stronie Archidiecezji Warszawskie opublikowany został apel metropolity warszawskiego dotyczący akcji szczepień. Kard. Nycz zwraca uwagę, że prośba Wojewody Mazowieckiego "jest słuszna i poważna, bowiem wiąże się z odpowiedzialnością za zdrowie społeczne w duchu piątego przykazania Bożego".

Właśnie dlatego Kardynał Nycz w oficjalnym liście zaapelował do księży proboszczów i księży duszpasterzy, by tymi lub podobnymi słowami zachęcali wiernych do "społecznej odpowiedzialności":

"W związku z trwającą pandemią COVID-19 i brakiem skutecznego lekarstwa Kościół Warszawski apeluje o podejmowanie akcji szczepień dla dobra całej społeczności. Przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, gdzie odbędzie się beatyfikacja Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, otwarto powszechnie dostępny punkt szczepień. Niech to będzie przykład konkretnej troski o dobro bliźniego, przykład dla wszystkich w Archidiecezji Warszawskiej przed zbliżającą się beatyfikacją" - apeluje kard. Kazimierz Nycz.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez rząd, do tej pory wykonano 30 148 610 szczepień. Pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 przyjęło 17 149 431, a w pełni zaszczepionych jest 14 004 587 Polek i Polaków.

gen. Grzegorz Gielerak: Przy takiej liczbie zaszczepionych czwartą falę mamy na pewno [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE