WYBORY zostały ODWOŁANE! Powodem epidemia KORONAWIRUSA w Polsce!

2020-03-26 16:14 PIK
Urna wyborcza
Autor: Grzegorz Kluczyński Urna wyborcza

Rozwijająca się epidemia koronawirusa w Polsce spowodowała, że są podejmowane coraz bardziej radykalne kroki. Aby ją ograniczyć, najpierw rząd ogłosił stan epidemii, potem ograniczył możliwość przemieszczania się. Teraz zostały odwołane wybory.

Zakazanie wszelkich zgromadzeń i imprez publicznych oraz ograniczenie możliwości przemieszczania się spowodowały, że pod znakiem zapytania stanęła także kwestia najbliższych wyborów. Czy w obecnej sytuacji wybory powinny się odbyć, czy powinny zostać odwołane i przesunięte na inny termin? To pytanie padało już wielokrotnie. Teraz wreszcie została podjęta ta długo wyczekiwana decyzja!

Zobacz, jak wygląda podróż Pendolino w czasach koronawirusa! 

Na ten dramatyczny krok zdecydował się wreszcie wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł, który odwołał wybory uzupełniające, jednocześnie ustalając nowy ich termin. Chodzi o wybory uzupełniające do Rady Gminy Radziejowice oraz do Rady Miasta Zielonka. Pierwsze miały się odbyć 29 marca, drugie - 5 kwietnia. Wybory zostały przeniesione na 19 kwietnia.

Kwietniowa sesja Rady Warszawy została odwołana! Radni skapitulowali przed koronawirusem!

Oto pełny tekst decyzji wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła:

25 marca 2020 r. Minister Zdrowia wprowadził zakaz dotyczący przemieszczania się osób na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, za wyjątkiem przemieszczania się m.in. w celu: wykonywania czynności zawodowych lub zadań służbowych, zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego, wykonywania ochotniczo, w tym w ramach wolontariatu, świadczeń na rzecz przeciwdziałania skutkom COVID-19.

Zakaz ten obowiązuje do dnia 11 kwietnia 2020 r.

W związku z powyższym wojewoda, jako organ decydujący o kalendarzu wyborczym w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Radziejowice oraz wyborach uzupełniających do Rady Miasta Zielonka postanowił przesunąć datę głosowania. Odbędzie się ono w pierwszym możliwym terminie nieobjętym zakazem, czyli w dniu 19 kwietnia 2020 r.

Tekst decyzji można znaleźć >>>TUTAJ<<<

Mieli wziąć ślub w maju - teraz stoją przed dramatyczną decyzją!

SUPER RAPORT - odc. 4

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.