Wybrali go na swojego reprezentanta, teraz czeka go więzienie. Korumpował wysokiego urzędnika państwowego!

i

Autor: Milena Jaroszewska / Polska Press Radny miejski z Ostrowi Mazowieckiej skazany na karę więzienia. Jacek W. wręczył łapówkę naczelnikowi urzędu skarbowego

Wybrali go na swojego reprezentanta, teraz czeka go więzienie. Korumpował wysokiego urzędnika państwowego!

2022-01-13 19:10

Radny miejski z Ostrowi Mazowieckiej skazany na karę więzienia. W 2018 r. Jacek W. wręczył ówczesnemu naczelnikowi Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej blisko 20 tys. zł. Dzięki łapówce radny miał zapewnić sobie pozytywny wyrok kontroli skarbowej, jako że prowadził działalność gospodarczą. Mężczyzna zapowiada kasację od prawomocnego już wyroku.

Ludzie wybrali go na swojego reprezentanta, teraz czeka go więzienie. Korumpował wysokiego urzędnika państwowego!

Jak informuje "Tygodnik Ostrołęcki", Jacek W., radny miejski z Ostrowi Mazowieckiej, został skazany na karę 6 miesięcy więzienia. Prawomocny wyrok w tej sprawie zapadł przed Sądem Okręgowym w Ostrołęce, który podtrzymał tym samym orzeczenie Sądu Rejonowego w Ostrowi Mazowieckiej. W październiku lub listopadzie 2018 r. ówczesny naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej Radosław J. zażądał od mężczyzny łapówki w wysokości 20 tys. zł. Miało to pozwolić mu uniknięcia płacenia podatków na rzecz Skarbu Państwa, jako że w jego firmie trwała kontrola skarbowa obejmująca okres 5 lat wstecz. Radny z Ostrowi Mazowieckiej zdecydował się ostatecznie na przekazanie 19 800 zł, co zrobił za pomocą pośrednika, która otrzymał za to 2 tys. zł. Na ławie oskarżonych w sprawie korupcji w Ostrowi Mazowieckiej zasiadło w sumie 6 osób. Jacek W. zapowiedział złożenie kasacji od wyroku, choć jednocześnie złożył oświadczenie, że zrzeka się mandatu radnego.

- (...) Pragnę podkreślić, że jestem osobą publiczną i zależy mi na transparentności moich działań i mojej sytuacji, w związku z tym będę zabiegał o opublikowanie jak najszerszego materiału z przedmiotowej sprawy. Uważam, że jest to sprawa, która powinna zainteresować opinię publiczną, a co więcej być może nadanie jej odpowiedniego rozgłosu przyczyni się także do jej szerszego wyjaśnienia i zgłoszenia się szerszej grupy osób mogących znacznie uzupełnić całokształt sprawy - mówi "Tygodnikowi Ostrołęckiemu" mężczyzna.

Czytaj też: Mazowieckie. Brawurowa ucieczka dwóch więźniów! Jeden pokonał aż 150 km

Czytaj też: Ogromna kwota zniknęła z plebanii w Winnicy! Proboszcz: Poszkodowaną jest parafia, ale z mojej winy

Sonda
Czy polski wymiar sprawiedliwości działa skutecznie?
Śmierć policjanta na Jagielońskiej. Mężczyzna postrzelił się pod FSO
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE