Mazowieckie. Ucieczka dwóch więźniów! Jednego schwytano prawie 150 km dalej

i

Autor: Falkenpost/cc0/Pixabay.com Dwaj więźniowie Zakładu Karnego w Przytułach Starych uciekli po tym, jak zostali skierowani do pracy w jednej z firm w Przasnyszu, zdj. ilustracyjne

Mazowieckie. Brawurowa ucieczka dwóch więźniów! Jeden pokonał aż 150 km

2022-01-13 13:00

Dwaj więźniowie Zakładu Karnego w Przytułach Starych uciekli po tym, jak zostali skierowani do pracy w jednej z firm w Przasnyszu. 26-latek i 33-latek pracowali bez nadzoru funkcjonariuszy służby więziennej, bo na zakończenie każdego dnia sami mieli się zgłaszać do zakładu karnego. Tym razem tego jednak nie zrobili, więc policja wszczęła poszukiwania.

Mazowieckie. Ucieczka dwóch więźniów! Jednego schwytano prawie 150 km dalej

Dwóch więźniów Zakładu Karnego w Przytułach Starych zbiegło, gdy zostali oddelegowani do pracy poza placówką. Mężczyźni już od jakiegoś czasu otrzymywali przepustkę, dzięki której mogli pracować w firmie Kross w Przasnyszu. W tym czasie nie pilnowali ich funkcjonariusze służby więziennej, ale na zakończenie każdego dnia 26 i 33-latek mieli obowiązek powrotu na teren zakładu karnego. W środę, 5 stycznia tego jednak nie zrobili, samowolnie oddalając się w nieznanym kierunku, w związku z czym sprawa ucieczki więźniów została zgłoszona na policję w Przasnyszu. Mundurowi z jednego z patroli, mając do dyspozycji dane personalne i rysopisy poszukiwanych, namierzyli 33-latka już kilkadziesiąt minut po otrzymaniu zgłoszenia. Mężczyzna odbywał karę więzienia za m.in. za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości i krótkotrwałe użycie cudzego pojazdu mechanicznego. Poszukiwania 26-latka trwały natomiast znacznie dłużej. Odnaleziono go prawie 150 km od Przasnysza.

- Drugi z więźniów Zakładu Karnego w Przytułach Starych został zatrzymany w sobotę, 8 stycznia, na terenie powiatu piaseczyńskiego - informuje policja w Przasnyszu.

Czytaj też: Płock. Brutalne morderstwo 20-latka. Obrona powołuje się na opinię sprzed... 50 lat

Czytaj też: Przasnysz. Dramat na porodówce. Nie żyje noworodek! 25-letnia matka zgłosiła się do organów ścigania

Sonda
Czy więźniowie powinni pracować poza terenem zakładu karnego?
Studentka znalazła w mieszkaniu zwłoki mężczyzny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE