Płock. Brutalne morderstwo 20-latka. Obrona powołuje się na opinię sprzed... 50 lat

i

Autor: KMP w Płocku Przed Sądem Okręgowym w Płocku odbyła się kolejna rozprawa ws. domniemanych morderców 20-letniego Rafała C.

Płock. 20-letni Rafał umierał w męczarniach! Biegły nie pozostawia wątpliwości

2022-01-13 20:51

Przed Sądem Okręgowym w Płocku odbyła się kolejna rozprawa ws. domniemanych morderców 20-letniego Rafała C. Pod koniec stycznia 2020 r. Konrad M., Kamil W. i Łukasz R. porwali chłopaka, a następnie wywieźli go do lasu pod Rypinem, gdzie, zdaniem śledczych, zabili 20-latka, zakopując go żywcem. Obrońcy jednego z nich przedstawili jako dowód opinię z 1968 r.

Płock. Brutalne morderstwo 20-latka. Biegły zdradza kulisy śmierci Rafała C.

Jak informuje Portal Płock, znamy coraz więcej szczegółów dotyczących morderstwa 20-letniego Rafała C. Przed Sądem Okręgowym w Płocku odbyła się kolejna rozprawa ws. zbrodni, do której doszło pod koniec stycznia 2020 r. Wtedy to oskarżeni o mord Konrad M., Kamil W. i Łukasz R., którzy nie przyznają się do jego popełnienia, mieli porwać ofiarę. Wcześniej zwabili ją w ustronne miejsce na osiedlu Borowiczki w Płocku. 20-latek został skrępowany, zamknięty w bagażniku i wywieziony do lasu pod Rypinem w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie został zakopany żywcem, prawdopodobnie już po utracie przytomności. Na ciele Rafała C. znaleziono ponadto 7 ran ciętych szyi, a chłopak miał być ponadto podduszany za pomocą narzędzia przypominającego linkę lub taśmę. W czasie ostatniej rozprawy przed sądem w Płocku wyemitowano też kilkunastominutowy film z eksperymentu procesowego ujawnienia zwłok chłopaka, po czym przesłuchano m.in. Wojciecha Koeppego z zakładu medycyny sądowej, autora opinii sekcji zwłok 20-latka.

Dalsza część tekstu POD GALERIĄ.

Czytaj też: Płock. Morderstwo 20-latka. Zapłakana matka domniemanego sprawcy: "Prosi, żeby dawać na msze za chłopca"

- Przyczyną zgonu było gwałtowne uduszenie spowodowane zatkaniem otworów oddechowych i unieruchomieniem klatki piersiowej, czyli niemożnością wykonywania ruchów oddechowych. Świadczą o tym dane z sekcji i okoliczności ujawnienia zwłok - powiedział mężczyzna, którego cytuje Portal Płock.

Płock. Brutalne morderstwo 20-latka. Obrona powołuje się na opinię sprzed... 50 lat

Jak informuje Portal Płock, Koeppe powiedział ponadto, że w krtani zamordowanego 20-latka znaleziono ziemię, na obrońcy Konrada M. przedstawili przed sądem w Płocku opinię lekarską z 1968 r. Zgodnie z nią pyłki mogły się dostać do oskrzeli i oskrzelików już po śmierci Rafała C., ale przesłuchiwany w charakterze biegłego mężczyzna odpowiedział, że "absolutnie się z tym nie zgadza", dodając, że między zakopaniem ofiary a jej zgonem upłynęło kilka minut. Na ostatniej rozprawie zeznawały też biegłe z dziedziny badań DNA i daktyloskopii. Po ich przesłuchaniu sąd w Płocku zdecydował o kolejnej ekspertyzie i ponownym pobraniu odcisków palców od oskarżonych. Kolejną rozprawę dotyczącą morderstwa 20-latka zaplanowano na połowę lutego.

Czytaj też: Ogromna kwota zniknęła z plebanii w Winnicy! Proboszcz: Poszkodowaną jest parafia, ale z mojej winy

Czytaj też: Przasnysz. Dramat na porodówce. Nie żyje noworodek! 25-letnia matka zgłosiła się do organów ścigania

Sonda
Czy za zabójstwo powinna być kara śmierci?
Zaskakujące mowy końcowe w głośnym procesie rzeszowskiego lekarza Jacka H., który na przejściu dla pieszych zabił Andrzeja Lutaka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE