Głosowanie czytelników

Wybraliśmy "Super Pączka 2023"! Cukiernia "Meryk" zwyciężyła w plebiscycie "Super Expressu"

2023-02-16 5:20

Warszawiacy zdecydowali! W plebiscycie „Super Expressu” na „Super Pączka 2023” laureatem została cukiernia „Meryk” z Wawra. Zdecydowaną większością głosów, oddawanych w sondzie na naszej stronie internetowej, czytelnicy wybrali najlepszego pączka w Warszawie. Spróbowaliśmy… rzeczywiście wyroby z tej cukierni rozpływają się w ustach.

Czytelnicy wybrali "Super Pączka 2023"

W głosowaniu na „Super Pączka 2023” wzięły udział tysiące osób. Przez tydzień czytelnicy wybierali swój ulubiony wyrób cukierniczy, oddając głos na cukiernię w sondzie umieszczonej na www.se.pl. Do wyboru było aż 25 cukierni z Warszawy. Były rodzinne wieloletnie biznesy, ale i tzw. sieciówki. Zdecydowana większość głosów przypadła cukierni „Meryk” z Wawra. Na lokal mieszczący się przy ul. Patriotów oddano aż 2767 głosów! Po piętach deptał słynny „Zagoździński” z ul. Górczewskiej. Na trzecim miejscu znalazła się pracownia z ronda Wiatraczna „Warszawskie Pączki Tradycyjne”.

WYBRALIŚMY „SUPER PĄCZKA”. CUKIERNIA MERYK WYGRYWA W PLEBISCYCIE „SUPER EXPRESSU”

Pączki w cukierni "Meryk" tylko z naturalnych składników

Dlaczego akurat wawerska cukiernia według warszawiaków to najlepszy wybór na Tłusty Czwartek? - Od 22 lat prowadzę ten lokal i od początku moi cukiernicy się nie zmienili. Ich mistrzostwo połączone z jakością produktów używanych do produkcji, w oparciu o stare tradycyjne receptury, powoduje, że pączek smakuje klientom – powiedziała właścicielka cukierni Patrycja Meryk (45 l.), która otrzymała od dziennikarzy „SE” pamiątkowy dyplom.

Słynna cukiernia w Wawrze

Jak przyznała szefowa lokalu, jej pączki często zamawiała Hanna Gronkiewicz-Waltz gdy była prezydentem stolicy. Codziennie zakupy robią u niej policjanci z drogówki niczym w amerykańskich filmach, a do jej kawiarni przychodzą często aktorzy i politycy. - W ostatnich dniach, gdy trwał plebiscyt, klienci przychodzili do lokalu i chwalili się nam, że głosowali na nas. Niektórzy nawet dawali nam swoje telefony i prosili, żeby pomóc w głosowaniu – dodała Patrycja Meryk, która wyraziła ogromną wdzięczność za docenienie pracy jej całego zespołu. - Dziękuję wszystkim klientom, czytelnikom „Super Expressu” i moim cukiernikom, bez których nie odnieślibyśmy tego wspólnego sukcesu – podsumowała właścicielka.

Sonda
Twój ulubiony pączek to...?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany