Wybrały się na nocny spacer po ruchliwej ulicy. Kierowcy zatrzymywali się i robili zdjęcia

i

Autor: STRAŻ MIEJSKA Wybrały się na nocny spacer po ruchliwej ulicy. Kierowcy zatrzymywali się i robili zdjęcia

NIE MOGLI W TO UWIERZYĆ

Wybrały się na nocny spacer po ruchliwej ulicy. Kierowcy zatrzymywali się i robili zdjęcia

2023-11-19 10:43

Strażnicy miejscy eskortowali łosie, które wybrały się na nocny spacer po ul. Bohaterów na warszawskiej Białołęce. Ważące blisko 200 kilogramów zwierzęta przechadzały się po jezdni w pobliżu domków. Funkcjonariuszom po długich próbach udało się skierować je z powrotem do lasu.

Warszawa, Białołęka. Łosie spacerowały po ulicy

Sytuacja miała miejsce 15 listopada, wczesnym wieczorem. Strażnicy miejscy natknęli się na długi na kilkanaście samochodów korek. Jak się okazało, ruch pojazdów blokowały spacerujące po jezdni łosie.

Ważące blisko po 200 kg zwierzęta nie przejmowały się obecnością ludzi oraz pojazdów, skubiąc rosnące na poboczu drzewa i krzewy. Ponieważ potężni roślinożercy mogli stanowić zagrożenie dla ludzi i pojazdów, strażnicy zablokowali ruch samochodów i polecili przechodniom opuszczenie ulicy – przekazywali stołeczni strażnicy miejscy.

Funkcjonariusze skontaktowali się z Lasami Miejskimi, a w trakcie rozmów próbowali sami skierować zwierzęta z powrotem w ich rodzinne knieje. Z pomocą latarek udało im się namówić młode łosie do powrotu do lasu.

Strażnicy miejscy przestrzegają, że podczas spotkania z dzikimi zwierzętami należy spokojnym krokiem oddalić się i zawiadomić odpowiednie służby, dzwoniąc na numer alarmowy albo do Lasów Miejskich. Przypominają też posiadaczom psów, że na terenach leśnych należy prowadzić je na smyczy.

Sonda
Czy łosie powinny być w Polsce pod ochroną?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany