Wypadek autobusu. Warszawa. Oni ratowali pasżerów! Wojewoda miał gest...

2020-07-01 14:14
Podziękowania dla ratowników medycznych
Autor: MUW Podziękowania dla ratowników medycznych

Taksówkarz Robert Sobolewski był jedną z pierwszych osób na miejscu wypadku, gdy autobus linii 186 spadł z Mostu Grota-Roweckiego. To on odłączył prąd w autobusie, który zawisł na wiadukcie. Mężczyzna pomagał pasażerom wydostać się z wraku. Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł docenił jego zaangażowanie i czterech innych osób, które kierowały akcją ratunkową.

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł wręczył podziękowania ratownikom medycznym, którzy udzielali pomocy osobom poszkodowanym w wypadku miejskiego autobusu w Warszawie.

Na miejscu wypadku działania ratunkowe prowadziło 14 zespołów ratownictwa medycznego oraz jeden lotniczy zespół ratownictwa medycznego. Wojewoda przekazał imienne podziękowania dyspozytorom medycznym, którzy koordynowali akcję ratunkową oraz lekarzowi i ratownikom medycznym, którzy jako pierwsi udzielali pomocy osobom poszkodowanym.

- Osoby zaangażowane w akcję ratunkową dały dowód nie tylko bardzo dobrego przygotowania merytorycznego, ale także umiejętności panowania nad emocjami w warunkach skrajnego stresu. Wykazały się empatyczną postawą wobec uczestników wypadku - stwierdził Konstanty Radziwiłł przekazując okolicznościowe wyróżnienia.

Podziękowania dla ratowników medycznych
Autor: MUW Podziękowania dla ratowników medycznych
Tak wyglądał moment wypadku autobusu na trasie S8

Wyróżnienia odebrali:

Tomasz Prazner – główny dyspozytor medyczny, ratownik medyczny,
Piotr Denisiuk – zastępca głównego dyspozytora medycznego, ratownik medyczny,
odpowiadali za koordynację akcji ratunkowej,  dysponowanie odpowiedniej liczby zespołów ratownictwa medycznego, umieszczenie pacjentów w szpitalach, poinformowanie szpitali o zdarzeniu i kontakt z nimi, kontakt z Wojewódzkim Koordynatorem Ratownictwa Medycznego oraz z pozostałymi służbami.
Jarosław Skorupiński – kierujący akcją medycznych czynności ratunkowych, lekarz i kierownik zespołu ratownictwa medycznego – jednego z pierwszych zespołów na miejscu. Odpowiadał za TRIAGE, czyli segregację pacjentów (określenie ich stanu i kolejności w jakiej muszą być transportowani do szpitali). Będąc w stałym kontakcie z GDM, koordynował pracę innych zespołów na miejscu oraz współpracował z pozostałymi służbami,
Marcin Borkowski – ratownik medyczny czynnie pracujący w systemie Państwowe Ratownictwo Medyczne. W momencie wypadku miał dzień wolny. Ze względu na bliską odległość miejsca zdarzenia od jego miejsca zamieszkania udał się tam motocyklem ratunkowym. Był jednym z pierwszych medyków na miejscu i czynnie udzielał pomocy poszkodowanym.
Robert Sobolewski – kierowca taksówki jadący za autobusem chwilę przed wypadkiem. Posiada tytuł ratownika (ukończył kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy). Czynnie udzielał pomocy poszkodowanym.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE