Podziękowania dla ratowników medycznych

i

Autor: MUW Podziękowania dla ratowników medycznych

Wypadek autobusu. Warszawa. Oni ratowali pasżerów! Wojewoda miał gest...

2020-07-01 14:14

Taksówkarz Robert Sobolewski był jedną z pierwszych osób na miejscu wypadku, gdy autobus linii 186 spadł z Mostu Grota-Roweckiego. To on odłączył prąd w autobusie, który zawisł na wiadukcie. Mężczyzna pomagał pasażerom wydostać się z wraku. Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł docenił jego zaangażowanie i czterech innych osób, które kierowały akcją ratunkową.

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł wręczył podziękowania ratownikom medycznym, którzy udzielali pomocy osobom poszkodowanym w wypadku miejskiego autobusu w Warszawie.

Na miejscu wypadku działania ratunkowe prowadziło 14 zespołów ratownictwa medycznego oraz jeden lotniczy zespół ratownictwa medycznego. Wojewoda przekazał imienne podziękowania dyspozytorom medycznym, którzy koordynowali akcję ratunkową oraz lekarzowi i ratownikom medycznym, którzy jako pierwsi udzielali pomocy osobom poszkodowanym.

- Osoby zaangażowane w akcję ratunkową dały dowód nie tylko bardzo dobrego przygotowania merytorycznego, ale także umiejętności panowania nad emocjami w warunkach skrajnego stresu. Wykazały się empatyczną postawą wobec uczestników wypadku - stwierdził Konstanty Radziwiłł przekazując okolicznościowe wyróżnienia.

Podziękowania dla ratowników medycznych

i

Autor: MUW Podziękowania dla ratowników medycznych
Tak wyglądał moment wypadku autobusu na trasie S8

Wyróżnienia odebrali:

Tomasz Prazner – główny dyspozytor medyczny, ratownik medyczny,
Piotr Denisiuk – zastępca głównego dyspozytora medycznego, ratownik medyczny,
odpowiadali za koordynację akcji ratunkowej,  dysponowanie odpowiedniej liczby zespołów ratownictwa medycznego, umieszczenie pacjentów w szpitalach, poinformowanie szpitali o zdarzeniu i kontakt z nimi, kontakt z Wojewódzkim Koordynatorem Ratownictwa Medycznego oraz z pozostałymi służbami.
Jarosław Skorupiński – kierujący akcją medycznych czynności ratunkowych, lekarz i kierownik zespołu ratownictwa medycznego – jednego z pierwszych zespołów na miejscu. Odpowiadał za TRIAGE, czyli segregację pacjentów (określenie ich stanu i kolejności w jakiej muszą być transportowani do szpitali). Będąc w stałym kontakcie z GDM, koordynował pracę innych zespołów na miejscu oraz współpracował z pozostałymi służbami,
Marcin Borkowski – ratownik medyczny czynnie pracujący w systemie Państwowe Ratownictwo Medyczne. W momencie wypadku miał dzień wolny. Ze względu na bliską odległość miejsca zdarzenia od jego miejsca zamieszkania udał się tam motocyklem ratunkowym. Był jednym z pierwszych medyków na miejscu i czynnie udzielał pomocy poszkodowanym.
Robert Sobolewski – kierowca taksówki jadący za autobusem chwilę przed wypadkiem. Posiada tytuł ratownika (ukończył kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy). Czynnie udzielał pomocy poszkodowanym.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki