Tragiczny wypadek w metrze. Koszmar na budowie drugiej linii. Jedna osoba nie żyje [ZDJĘCIA]

2021-03-05 16:29 ac Norbert Amlicki

Tragiczny wypadek na budowie metra na warszawskim Bródnie. Na robotników pracujących pod ziemią spadła łyżka koparki. Jak ustalili reporterzy Super Expressu, jeden z mężczyzn został przygnieciony i zmarł na miejscu. Drugi z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

W piątek w godzinach popołudniowych doszło do koszmarnego wypadku na warszawskim Bródnie. - Doszło do wypadku na drugiej linii metra - informuje nadkom. Jarosław Florczak, oficer prasowy stołecznej policji. Robotnicy pracujący przy budowie stacji II linii metra przy ul. Bazyliańskiej zostali przygnieceni przez łyżkę koparki. Do wypadku doszło na poziomie -2. Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe. Niestety, jedna osoba nie przeżyła wypadku.

Dwaj robotnicy zostali przygnieceni. Jeden zginął na miejscu. Straż Pożarna potwierdza, że przybyły na miejsce lekarz potwierdził zgon jednego robotnika. Drugi z obrażeniami trafił do szpitala. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną tragicznego wypadku na budowie metra w Warszawie.

- Około godz. 15 podczas pracy na budowie stacji łycha koparki obluzowała się na dwóch pracowników. Jeden jest w stanie ciężkim - informuje Bartosz Sawicki, rzecznik Metra Warszawskiego. Według ustaleń dziennikarzy "SE" wiemy, że operator koparki był w środku urządzenia. W miejscu zdarzenia prace zostały wstrzymane, a teren został zagrodzony. Sprawą najprawdopodobniej zajmie się prokurator, który został poinformowany o zdarzeniu.

Postępy prac na budowie metra na Targówku. Tak wygląda nowa stacja
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE