Straciliśmy pracę przez urzędników! Wyrzuceni z pawilonów pod Trasę Świętokrzyską [GALERIA]

Przez urzędników straciliśmy pracę
Autor: Tomasz Radzik Przez urzędników straciliśmy pracę

– Wyrzucili nas pół roku temu, bo mieli budować trasę Świętokrzyską. Zostaliśmy z niczym. Nasze biznesy upadły, a o budowie drogi nie ma mowy – żalą się właściciele lokali w pawilonach przy ul. Targowej 18. Przedsiębiorcy za sprawą jednej decyzji trafili na bruk, bez propozycji lokali zastępczych ani żadnego odszkodowania.

W połowie ubiegłego roku przedsiębiorcy z pawilonów przy Targowej dostali od burmistrza Pragi-Północ wezwanie do opuszczenia lokali do 31 sierpnia. – W ciągu dwóch tygodni mieliśmy zwinąć interesy. Zostaliśmy z ręką w nocniku, bo urzędnicy nie zaproponowali żadnych lokali zastępczych. Nie było rozmowy – mówi „Super Expressowi” Waldemar Kłos (70 l.), właściciel kilku lokali przy ul. Targowej.

Wilanów walczy o ciszę przy Południowej Obwodnicy Warszawy! To już kolejna dzielnica [WIDEO, GALERIA]

Pawilony należą do przedsiębiorców, ale grunt jest miejski. A na tym gruncie miał być budowany brakujący odcinek Trasy Świętokrzyskiej. Tym burmistrz Pragi Ilona Soja-Kozłowska argumentowała konieczność wyprowadzki. – Ale tej trasy nadal nie ma, a my straciliśmy miejsca pracy! Chcieliśmy się dogadać. Pisaliśmy odwołania. Do dziś nie ma odpowiedzi – żali się Krzysztof Sierski (76 l.), który prowadził cukiernię.

Przeleciała nad autem i uderzyła w krawężnik. Wszędzie krew i... kromki chleba! [GALERIA]

Funkcjonujące tam zakłady: fryzjer, kapelusznik, tapicer, cukiernia czy bar – przestały istnieć. – Wszystko upadło, ludzie zostali z niczym, a trasy jak nie było, tak nie ma – wtóruje Zygmunt Dębski (72 l.), właściciel sklepu motoryzacyjnego.

Obywatelskie zatrzymanie na stacji paliw. Pijany kierowca miał ciekawe wytłumaczenie [GALERIA]

Jak tę sprawę widzą dzielnicowi urzędnicy? – Pawilony znajdują się w miejscu planowanej Trasy Świętokrzyskiej. O fakcie, że na terenie będzie realizowana inwestycja dzierżawcy mieli wiedzę od 2015 r. Umowy dzierżawy kończyły się 31 marca 2018 roku i od tamtego czasu lokale były zajmowane bezumownie – odbija piłeczkę rzeczniczka urzędu dzielnicy Praga-Północ Karolina Jakobsche.

Z pięściami rzucił się na 70-latka w sklepie! Senior ma ZŁAMANY NOS! O co poszło?

A co z budową trasy? – Nie wiemy na razie, kiedy i czy w ogóle będzie budowany ten odcinek. Jesteśmy na etapie projektowania. Czekamy też na decyzję warszawskich radnych w tej sprawie – stwierdza Małgorzata Gajewska, rzecznik Zakładu Miejskich Inwestycji Drogowych.

MASAKRUJĄ autobusy, bo goni ich rozkład! Były kierowca ujawnia szokującą prawdę o warszawskiej komunikacji

Wilanów walczy o ciszę! Mieszkańcy chcą ekranów na Południowej Obwodnicy Warszawy