Z Polski latają samoloty do Indii, gdzie jest nowa odmiana koronawirusa. Czy to bezpieczne?

Z Polski latają samoloty do Indii, gdzie jest nowa odmiana koronawirusa. Czy to bezpieczne?
Autor: Pixabay / Twitter ZZPPiL Z Polski latają samoloty do Indii, gdzie jest nowa odmiana koronawirusa. Czy to bezpieczne?

W Indiach wykryto nowy wariant SARS-CoV-2 - koronawirus indyjski B.1.617. Jak informuje w Pulsie Medycyny dr Paweł Grzesiowski jest on już zauważalny w Europie. Dotychczas w Wielkiej Brytanii stwierdzono już ponad sto przypadków zakażenia indyjską odmianą koronawirusa. Tymczasem Na Twitterze pojawił się alarmujący wpis opublikowany przez Związek Zawodowy Personelu Pokładowego i Lotniczego. Dowiadujemy się z niego, że z Polski nadal odbywają się loty do i z Indii. "Po ostatnim locie z Indii zaraziło się ponad 40 osób, mimo negatywnych testów" - informuje ZZPPiL.

Koronawirus, odmiana indyjska. Z Polski latają samoloty do Indii

Odkryto indyjską odmianę koronawirusa. Nowy wariant SARS-CoV-2 określa się jako koronawirus indyjski B.1.617.W rozmowie z Pulsem Medycyny dr Paweł Grzesiowski informuje, że jego obecność można już zaobserwować w Europie. Tymczasem na Twitterze Związek Zawodowy Personelu Pokładowego i Lotniczego zamieścił wpis ze zdjęciem, w którym poruszany jest temat lotów do i z Indii do Polski. W swoim poście ZZPPiL bije na alarm pisząc: "Po ostatnim locie z Indii zaraziło się ponad 40 osób, mimo negatywnych testów". W ciągu ostatniej doby w Indiach odnotowano 2023 zgony osób zakażonych koronawirusem. Jest to największy dobowy bilans od wybuchu epidemii - poinformowało w środę ministerstwo zdrowia w tym kraju. Minionej doby zgłoszono tam również rekordową liczbę 295 041 zakażeń koronawirusem.

Zobacz koniecznie: Nowy harmonogram szczepień na koronawirusa. Szczepienia 30-latków [TERMINY]

- Wiecie, że w Indiach jest nowa odmiana wirusa? Wiecie, że ostatnio na locie z Indii zaraziło się ponad 40 osób, mimo negatywnych testów? Wiecie, że jak samolot z Polski leci do Indii to potem wraca? To właśnie leci - czytamy we wpisie opublikowanym przez Związek Zawodowy Personelu Pokładowego i Lotniczego.

Indyjska odmiana koronawirusa. Jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w Indiach?

Od początku epidemii w Indiach w związku z Covid-19 zmarły 182 553 osoby, a u 15 616 130 zdiagnozowano zakażenie - informuje PAP.

Obecnie Indie są drugim na świecie krajem z największą liczbą zakażonych koronawirusem, po Stanach Zjednoczonych (31 mln zakażonych).

W Indiach jest ponad 2,15 mln aktywnych przypadków koronawirusa. Do tej pory w sumie 13 276 039 zakażonych wyzdrowiało.

Sprawdź: PILNE! Szczepienia na koronawirusa. Morawiecki informuje: "E-skierowania na szczepienia dla wszystkich dorosłych". Jest data

Premier Mateusz Morawiecki zarejestrował się na szczepienie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE