Zima w mieście

i

Autor: Damian Wilczyński Zima w mieście

Za nami muzyczny finał zimy w mieście

2019-02-08 15:39

Widowisko przygotowane przez uczestników Feryjnych Otwartych Spotkań Artystycznych zwieńczyło program przygotowany na ferie dla stołecznych dzieci i młodzieży. Na scenie centrum konferencyjne Muzeum Polin wystąpiło blisko 100 dzieci przygotowywanych między innymi przez artystów stołecznej estrady.  

Tradycyjnie Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej (SCEK) na dwa tygodnie zimowej przerwy stało się siedzibą projektu FOSA, czyli Feryjnych Otwartych Spotkań Artystycznych adresowanych do dzieci i młodzieży pozostających w czasie ferii w Warszawie.

Zwieńczeniem projektu był spektakl „Muzyczna podróż przez cztery pory roku”, w którym wystąpiło 100 uczestników warsztatów artystycznych. Musical  jest opowieścią o rodzinie, przyjaźni i radości płynącej ze wspólnego spędzania czasu. Scenariusz powstał na kanwie piosenek skomponowanych przez Krystynę Kwiatkowską. Reżyserem i autorem scenariusza jest Cezary Domagała. 

Premiera widowiska była też finałem akcji „Zima w mieście”. Na widowni centrum konferencyjnego Muzeum Polin (ul. Anielewicza 6) zasiadła młodzież z feryjnych placówek edukacyjnych.

Materiał przygotował Damian Wilczyński: