Śmiertelnie potrącił trzy osoby. Dostał cztery lata więzienia

2019-02-25 17:59

Trzy kobiety zginęły pod kołami samochodu Grzegorza W. Dziś sąd w Wołominie skazał go na cztery lata więzienia. Rodziny ofiar są oburzone niską karą.

Do zdarzenia doszło dwa lata temu w Wigilię. 70-letnia Jadwiga K., 43-letnia Wioletta O. i 16-letnia Angelika Z. wracały z pasterki. Na nieoznakowanym przejściu dla pieszych wjechał w nie 22-letni wówczas Grzegorz W. Poruszał się z prędkością 100 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 60 km/h. 

Czytaj także: Przedwojenna perełka w rękach stołecznego MZA. Wyjątkowy autobus będzie woził mieszkańców [WIDEO, AUDIO]

- Skazuję Grzegorza W. (24 l.) na 4 lata pozbawienia wolności i 4 lata zakazu prowadzenia pojazdów samochodowych. Wyrok ma prewencyjny charakter -
 mówił sędzia Robert Żak

Grzegorz W. nie pojawił się na ogłoszeniu wyroku. 

Czytaj także: Epidemia grypy w Warszawie. Przypadki śmiertelne i zamknięte szpitale

- Czuję nienawiść do tego człowieka. Moje dziecko nie żyje, bo pędził jak szalony. Nie wybaczyłam i nigdy nie wybaczę. Taki wyrok to kpina z ofiar. Na pewno będę starała się o apelację – mówiła przed salą sądową Katarzyna Zbrzeźniak, mama Angeliki. 

Czytaj także: Rowerzystka potrącona w centrum Warszawy. Kobieta wjechała pod osobówkę

Apelację zapowiada także pełnomocnik oskarżonego podkreślając, że przed wypadkiem Grzegorz W. był zawodowym kierowcą bez najmniejszego wykroczenia na koncie. Dla 24-latka to także wielka tragedia. 

>> Więcej na se.pl

Zobacz wideo:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE