Zabił, zawinął w dywan i zakopał w lesie. Tak zginął Dariusz K.

i

Autor: KSP

Zabił Darka, zawinął w dywan i zakopał. Kulisy mordu na Bielanach

2021-08-04 10:08

To już pewne, dwójka mężczyzn, którym zarzuca się brutalne morderstwo Dariusza K. już niedługo stanie przed sądem. Po miesiącach śledztwa widać światło w tunelu. Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi B. oraz Pawłowi Z. Jednemu z nich zarzucono zabójstwo nożem, drugi zaś usłyszał zarzut o pomoc, zacieranie śladów zbrodni oraz niepowiadomienie organów ścigania o zabójstwie. Sprawa z warszawskich Bielan już niebawem może ujrzeć kres.

Wracamy do sprawy sprzed 8 miesięcy. W Sylwestra w mieszkaniu na Marymonckiej na warszawskich Bielanach trwała impreza zakrapiana alkoholem. Kiedy właściciel mieszkania Paweł Z. przysnął, dwaj zaczęli się kłócić. Awantura szybko przerodziła się w krwawą jatkę. Tomasz B. (34 l.) najpierw zaczął okładać kolegę pięściami, wtedy - jak relacjonowali podejrzani - Dariusz K. miał chwycić nóż, ale silniejszy Tomasz mu go wyrwał i ugodził kolegę w szyję. Cios był śmiertelny. Mężczyzna padł na podłogę i przestał się ruszać. Tomasz B. i obudzony Paweł Z. nie pomogli jednak rannemu. Współbiesiadnicy postanowili zatrzeć ślady. Zawinęli ciało kumpla w folię malarska, później w dywan, wrzucili do samochodu i wywieźli do lasu w Aninie. Tam zakopali i wrócili do domu.

O co poszło? Według śledczych miała to być kłótnia "na tle obyczajowym". 34-latek i 38-latek przyciśnięci przez śledczych w trakcie czynności, wskazali miejsce ukrycia zwłok. Obok ciała Dariusza K. były też plecak i nóż - prawdopodobne narzędzie zbrodni.

- Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia, których treść została zweryfikowana w toku śledztwa. Wobec oskarżonych stosowane jest tymczasowe aresztowanie - podaje Aleksandra Skrzyniarz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Obu mężczyznom grozi kara od 8 do 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Żona z kochankiem zabili męża
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE