Ciało Grzegorza leżało w kabinie. Ktoś zasztyletował w Niemczech polskiego kierowcę

2020-12-06 20:27 Andrzej Woźniak
Na niemieckim parkingu zginął Polak. Podcięto mu gardło.
Autor: Andrzej Woźniak Ciało kierowcy trafi do prosektorium.

Na niemieckim parkingu dla tirów ktoś podciął gardło 40-letniemu Polakowi kierowcy tira z Łukowa. Szofer zatrzymał się na przerwę w podróży na parkingu przy stacji benzynowej koło Magdeburga (Saksonia). Ciało zbroczone krwią leżało w kabinie ciężarówki. Nie wiadomo jeszcze czy zabójstwo miało podłoże rabunkowe.

Ustalono, że 40-letni Grzegorz pracował dla niemieckiego przewoźnika. Sprawa jest o tyle tajemnicza, że służby śledcze pracujące pod nadzorem magdeburskiej prokuratury nie ujawniły żadnych śladów mogących mieć związek ze zdarzeniem. Wyeliminowano wręcz udział osób trzecich. Zwłoki pana Grzegorza zostały znalezione 21 listopada w tzw. strefie odpoczynku tuż przy stacji benzynowej w Hohe Börde.

Kiedy rodzina denata zorientowała się, że śledztwo idzie opornie wystosowała w niemieckich mediach społecznościowych apel o pomoc w zidentyfikowaniu sprawcy zbrodni. Najbliżsi złożyli również zawiadomienie w tej sprawie do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, która oświadczyła, że wszczyna śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Prokurator zapewnił, że strona polska zwróci się do niemieckich śledczych o materiały z ich postępowania. Na razie zostaną przesłuchani najbliżsi członkowie rodziny zmarłego pana Grzegorza.

Zabójstwo w Olsztynie. Jest nagranie
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE