Zacznie się już wieczorem, pilnie wysyłają alerty. Wielka śnieżyca nadchodzi do Warszawy

2021-11-26 16:42
Śnieżyca w Warszawie
Autor: Marcin Wziontek

Niepokojące informacje napływają od synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. W nocy z piątku na sobotę zrobi się niebezpiecznie. Lepiej nie wybierać się na przejażdżkę przed zmianą opon z letnich na zimowe. Śnieżyca może sparaliżować Warszawę!

Weekend rozpocznie się drastyczną zmianą pogody. IMGW wysyła pilne alerty. Lepiej przygotować się na niebezpieczne warunki atmosferyczne. Do Warszawy nadciąga potężna śnieżyca. Instytut wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu.

"Prognozowane są opady mokrego śniegu powodujące miejscami przejściowy przyrost pokrywy śnieżnej o około 10 cm. Opady będą się przemieszczać z południowego zachodu na północny wschód" - głosi alert.

Opady śniegu i śniegu z deszczem zdecydowanie pogorszą warunki panujące na drogach. Lepiej nie wybierać się w podróż bez dobrych zimowych opon. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, ponieważ w taką pogodę o kolizję czy poważny wypadek nie trudno.

Warszawski ratusz w ostatnich dniach zapewniał, że Zarząd Oczyszczania Miasta gotowy jest na nadejście zimy. W gotowości jest ciężki sprzęt, który w razie potrzeby niezwłocznie wyjedzie na stołeczne ulice. W przypadku długotrwałych i intensywnych opadów śniegu do odśnieżania i posypywania ulic ZOM wyśle nawet 306 pługów i posypywarek. Z kolei przy mniej ekstremalnych warunkach do akcji wyjeżdżać będzie 167 posypywarek. Jeśli zaś akcją trzeba będzie objąć same mosty, wiadukty i strome ulice, czyli miejsca w których najszybciej robi się ślisko, to wyjadą 42 posypywarki.

Alert IMGW obowiązuje od godz. 22 w piątek, 26listopada, do godz. 12 w sobotę, 27 listopada.

- Priorytetem jest dla nas sprawne działanie dopasowane do warunków atmosferycznych i stanu dróg, dzięki czemu możemy ograniczać niekorzystny wpływ pogody na bezpieczeństwo mieszkańców i funkcjonowanie miasta - stwierdził Tadeusz Jaszczołt, dyrektor Zarządu Oczyszczania Miasta.

Sonda
Czy czekasz na zimę i śnieg?
Atak zimy. Ogromna śnieżyca w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE