Zakazany owoc przy Pałacu w Wilanowie! Muzeum pokazało zdjęcie, ale wstyd!

i

Autor: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie / Facebook

Bezwstydnicy!

Zakazany owoc przy Pałacu w Wilanowie! Muzeum pokazało zdjęcie, ale wstyd!

2023-05-29 9:38

Szok w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Zwiedzający połasili się na świeże cytrusy... rosnące na drzewkach wystawionych na Tarasie Górnym i w Ogrodzie Różanym! Bezwstydne zachowanie gości piętnują władze muzeum. „Uszanujmy ciężką pracę ogrodników, nie zrywajmy i reagujmy na akty niszczenia” - apeluje Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Zakazany owoc przy Pałacu w Wilanowie

Pracownicy Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zauważyli odrażające zachowanie niektórych zwiedzających. Okazuje się, że goście zwiedzający piękne ogrody połasili się na świeże cytrusy... rosnące na drzewkach wystawionych na Tarasie Górnym i w Ogrodzie Różanym!

Drzewka zaledwie kilka dni temu opuściły szklarnie, by cieszyć oczy (a nie żołądki!) zwiedzających. „Tak to już! Rośliny egzotyczne opuszczają wilanowską szklarnię. Czekaliśmy z utęsknieniem na obłędny zapach kwitnących drzewek cytrusowych!” - informowali pracownicy muzeum w mediach społecznościowych w czwartek, 25 maja.

Niestety, już dzień później Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie poinformowało o przypadkach zrywania owoców z drzewek.

„Z przykrością zaobserwowaliśmy niepokojące zachowania - zrywanie owoców z drzewek cytrusowych, które są wystawione na Tarasie Górnym i w Ogrodzie Różanym. Drzewka są eksponatami muzealnymi i nie wolno ich w żaden sposób niszczyć. Taka sama zasada dotyczy wszystkich roślin na terenie historycznych ogrodów wilanowskich” - podało muzeum 26 maja.

„Uszanujmy ciężką pracę ogrodników, nie zrywajmy i reagujmy na akty niszczenia. Zadbajmy wspólnie o to, co jest wokół nas” - apelują pracownicy.

W sieci zawrzało

Pod postem o szokującym zachowaniu zwiedzających błyskawicznie pojawiły się komentarze piętnujące takie zachowanie.

„Ale trzeba być cymbałem żeby na to wpaść. Cytrusy z takich drzewek nie nadają się do konsumpcji” - napisała jedna ze zbulwersowanych osób.

„Powinny być tabliczki z informacją, że zrywanie owoców jest karalne. Sama byłam świadkiem w ub. roku jak jakaś para, chyba spoza Warszawy, zerwała owoc i na moją uwagę, że nie wolno zrywać,uśmiechnęli się głupawo i koniec” - dodała kolejna.

Sonda
Czy byłeś kiedyś w Pałacu w Wilanowie?