Założyła się ze znajomymi, omal nie utonęła w Wiśle! Skrajnie wyczerpana zanurzała się pod wodą. Dramat w Warszawie

i

Autor: Shutterstock

O włos od tragedii!

Założyła się ze znajomymi, omal nie utonęła w Wiśle! Skrajnie wyczerpana zanurzała się pod lustro wody. Dramat w Warszawie

2023-05-29 14:55

Było kilkanaście minut po godz. 17, gdy dyżurny Komisariatu Rzecznego Policji otrzymał informację o osobie tonącej w Wiśle. Patrol motorowodny błyskawicznie zjawił się na miejscu. Skrajnie wyczerpana młoda kobieta zanurzała się pod lustro wody. Okazało się, że próbowała przepłynąć Wisłę, bo… założyła się ze znajomymi!

Dramat na Wisłą w Warszawie

W niedzielę (28 maja) po godz. 17 dyżurny Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie odebrał niepokojące zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Z informacji wynikało, że pomiędzy Mostem Śląsko-Dąbrowskim, a Mostem Gdańskim tonie osoba!

- Patrol motorowodny bezzwłocznie udał się na miejsce zdarzenia i po chwili ujrzał kobietę skrajnie wyczerpaną, która kilkukrotnie zanurzała się pod lustro wody. Dzięki szybkiej i profesjonalnej akcji ratunkowej policyjni wodniacy wyciągnęli na pokład łodzi służbowej kobietę oraz udzielili jej pomocy przedmedycznej – przekazała mł. asp. Aleksandra Wasiak z Komisariatu Rzecznego Policji.

Weszła do wody, bo założyła się ze znajomymi

Pomimo utrudnionego kontaktu i szoku, w jakim była młoda kobieta, policjantom udało się opanować sytuację i wyjaśnić, w jaki sposób znalazła się w wodzie. Okazało się, że kobieta weszła do Wisły od strony bulwarów wiślanych, ponieważ... założyła się z osobami na brzegu, że przepłynie rzekę na drugą stronę!

Niestety, przepłynięciu kilkunastu metrów kobieta opadła bowiem z sił, nie dała już rady wrócić do brzegu, z którego wypłynęła. Została porwana przez nurt rzeki i zaczęła tonąć. O mały włos swojego lekkomyślnego zachowania nie przepłaciła życiem.

Sonda
Czy wiesz, jak pomóc tonącej osobie?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki