Nigdy nie odmówił nikomu pomocy, zginął tragicznie. Kiedy pogrzeb młodego policjanta?

i

Autor: Shutterstock; Facebook/OSP Uwieliny

Znana jest data

Nigdy nie odmówił nikomu pomocy, zginął tragicznie. Kiedy pogrzeb młodego policjanta?

2023-05-29 13:58

St. sierż. Arkadiusz Załuska zginął tragicznie w wypadku na Mokotowie w Warszawie. 36-latek od sześciu lat służył w policji. Był funkcjonariuszem Oddziału Prewencji Policji w Warszawie, a następnie Wydziału Konwojowego Komendy Stołecznej Policji. Był również druhem z Ochotniczej Straży Pożarnej w Uwielinach. Osierocił dwoje dzieci i pozostawił żonę pogrążoną w smutku. Wiadomo, kiedy odbędzie się ostatnie pożegnanie tragicznie zmarłego policjanta.

Koszmarny wypadek na Mokotowie. Nie żyje młody policjant

Do wypadku, w którym zginął st. sierż. Arkadiusz Załuska doszło po południu 23 maja na skrzyżowaniu al. Niepodległości i ul. Woronicza. Funkcjonariusz jadąc motocyklem marki Yamaha zderzył się z busem. Niestety, starania ratowników nie przyniosły skutku. Po blisko 40-minutowej reanimacji 36-latek zmarł.

Z naszych ustaleń wynika, że w chwili wypadku młody policjant miał być już po służbie. Wracał do domu. St. sierż. Arkadiusz Załuska osierocił dwoje małych dzieci i pozostawił pogrążoną w żałobie żonę. By wspomóc ich finansowo, koledzy zmarłego funkcjonariusza utworzyli internetową zbiórkę pieniędzy.

„Arek był cudownym mężem i ojcem, a także wspaniałym człowiekiem. Nigdy, ale to nigdy, nie odmówił nikomu pomocy, zawsze można było liczyć na jego wsparcie, dobre słowo. Był bezinteresowny i wiecznie uśmiechnięty. Na zawsze pozostanie w Naszych sercach i w Naszej pamięci” - wspominają zmarłego w opisie zbiórki.

Kiedy pogrzeb zmarłego policjanta?

Druhowie z OSP Uwieliny oraz funkcjonariusze ze stołecznej policji poinformowali o dacie i miejscu ostatniego pożegnania zmarłego Arkadiusza.

Pogrzeb odbędzie się w środę, 31 maja. O godz. 14 w Kościele parafialnym pw. Św. Jana Chrzciciela w Kędzierówce (pow. piaseczyński) odbędzie się msza święta pogrzebowa. Tuż po niej zmarły spocznie na cmentarzu parafialnym.