Zamiast metrów podali... sztuki! Przez "drobny błąd" przetarg na remont zniszczonej fontanny trzeba powtórzyć!

2019-09-11 19:02 PRA
Pluskowisko
Autor: Marcin Smulczyński / SE Można mieć tylko nadzieję, że już żaden idiotyczny błąd nie przydarzy się urzędnikom, a dzieci w przyszłym roku będą mogły tak się bawić

Przez idiotyczny "drobny błąd" urzędnika remont Pluskowiska w Multimedialnym Parku Fontann na razie nie dojdzie do skutku! Oznacza to, że w tym roku nie będzie ukochanego przez dzieci miejsca do zabaw najwcześniejszy termin uruchomienia, to wiosna przyszłego roku.

Pluskowisko wciąż nie może doczekać się remontu. Najpierw miało być gotowe na przełomie lipca i sierpnia, ale nie znaleziono wykonawcy. A kiedy go wreszcie wyłoniono w drodze przetargu, okazało się, że urzędnik w wyliczeniach kosztów pomylił metry ze... sztukami! W efekcie tej idiotycznej pomyłki wszystkie wyniki okazały się błędne!

Teraz trzeba rozpisać kolejny przetarg i wyłonić wykonawcę. To oczywiście potrwa, więc nie ma co liczyć, aby dzieci mogły się bawić w ulubionym przez nie Pluskowisku wcześniej, niż wiosną przyszłego roku.

Pluskowisko, miejsce, gdzie dzieci bezpiecznie mogą się bawić w wodzie, zostało zniszczone na początku maja. Na teren fontanny wjechała ciężarówka do wywozu nieczystości: płyty nie wytrzymały i teren się zapadł. Od tego czasu miejsce jest ogrodzone i nie używane.