Psy będą zwiedzać Pałac Kultury i Nauki? Pomysł radnych KO

2019-09-11 15:23 alg
Psy w Pałacu Kultury
Autor: pixabay.com

Stołeczni radni Koalicji Obywatelskiej chcą, aby do PKiN można było wprowadzać czworonogi. Dyrekcja Pałacu podchodzi do tego pomysłu z rezerwą.

​Zwiedzanie Pałacu Kultury z czworonogami, to najnowszy pomysł stołecznych radnych. Według Agnieszki Jaczewskiej-Golińskiej z Koalicji Obywatelskiej, specjalna tabliczka informująca, że do budynku można wchodzić z psami ułatwiłaby życie zarówno mieszkańcom, jak i przyjezdnym.

Jest to miejsce do którego wielu turystów kieruje swoje pierwsze kroki. Jeśli są z psiakami, nie mogą wejść do środka i go zwiedzić. Myślę, że wielu osobom ułatwiłoby to zwiedzenie Warszawy - mówi radna.

Polecany artykuł:

I dodaje, że pomysł można by rozszerzyć na inne miejskie instytucje jak chociażby muzea. Pomysł popierają także mieszkańcy Warszawy.

Chciałabym odwiedzać jak najwięcej miejsc z moim psem. Bidulek i tak długo siedzi sam kiedy jestem w pracy. Kiedy wracam, też chciałabym gdzieś pójść i bardzo chętnie zabrałabym ze sobą zwierzaka - mówi jedna z nich.

Wiceprezes Pałacu Kultury i Nauki, Sebastian Wierzbicki, przypomina, że do budynku mogą wchodzić psy-przewodnicy oraz zwierzęta na których wizytę zgodził się zarząd PKiN. I studzi entuzjazm właścicieli psów:

Przewija się tu dziennie od kilku do kilkunastu tysięcy ludzi. Żeby móc zapewnić im bezpieczeństwo, musimy mieć taką furtkę w postaci zgody, której udzielamy. Nie może być tak, że, zakładam hipotetycznie, ktoś wprowadzi nam do budynku setkę piesków - mówi Wierzbicki.

Oznacza to, że tabliczka zapraszająca do środka wszystkie zwierzaki, w Pałacu Kultury na razie najprawdopodobniej się nie pojawi. Ostateczną decyzję podejmie prezydent Rafał Trzaskowski, na którego biurko radni złożyli interpelację.