2 MIESIĄCE NA WODZIE

Zamieniła rower na żaglowiec! Dyrektorka ciechanowskiej szkoły wypłynęła w podróż życia. Zabrała ze sobą swoich uczniów

2022-12-28 21:13

Dyrektorka Szkoły Społecznej STO w Ciechanowie, Katarzyna Stawicka, wypłynęła w podróż życia. 11 listopada weszła na żaglowiec STS Fryderyk Chopin. Od tamtego czasu podróżuje po całym świecie. W rejs zabrała 36 uczniów, kilku nauczycieli i załogę łódki. Do kraju wraca dopiero w styczniu.

Ciechanów. Dyrektorka wyruszyła w podróż życia. Tak wygląda życie na wodzie

Taka podróż zdarza się raz w życiu. Zazwyczaj w mediach społecznościowych możemy oglądać rowerowe podróże swoich znajomych. Teraz, miłą odskocznią od tego jest wycieczka Katarzyny Stawickiej. Na żaglowiec, dyrektorka ciechanowskiej szkoły, zabrała ze sobą 36 uczniów, 7 nauczycieli i załogę: kapitana, oficerów, bosmana, mechanika pokładowego oraz kucharza.

Załoga wyruszyła 11 listopada, po drodze zatrzymywała się na Wyspach Kanaryjskich, Wyspach Zielonego Przylądka. – Tutaj mamy ferie od szkoły. Tu również spędziliśmy święta Bożego Narodzenia – opowiada Stawicka.

Fryderyk Chopin wyruszył w podróż po Atlantyku

Jak możecie zobaczyć na zdjęciach, życie na żaglowcu nie należy do najprostszych. Cała załoga prowadzi nocne wachty nawigacyjne. To nie praca dla mięczaków! Uczniowie, którzy płyną wraz z Katarzyną Stawicką, podczas rejsu mają jednak czas nawet na chwilę nauki.

Święta Bożego Narodzenia spędzili na wyspie Saint Martin, która dzieli Francję i Holandię. Przy Martynice załoga będzie spędzała Sylwestra. Do Polski zacumują dopiero 4 stycznia.

Pierwszymi punktami na trasie Katarzyny Stawickiej były Las Palmas de Gran Canaria, Cabo Verde (Wyspy Zielonego Przylądka), Ribeira Grande, Gwadelupa, Marie-Galante na Morzu Karaibskim.

Sonda
Czy pływaliście kiedyś łódką po jeziorze?
Nasi Partnerzy polecają