Okropna śmierć

Zatrzymał się, by naprawić pękniętą oponę. Rozjechała go rozpędzona ciężarówka [ZDJĘCIA]

2023-01-16 15:43

Prokuratura Rejonowa w Garwolinie prowadzi śledztwo w sprawie śmiertelnego potrącenia kierowcy ciężarówki, który na S17 wyszedł z samochodu, ponieważ miał awarię koła. Uczestnikami wypadku byli obywatele Ukrainy i Uzbekistanu.

Horror na S17. Kierowca ciężarówki potrącił drugiego kierowcę

Zastępca prokuratora rejonowego w Garwolinie Marcin Ignasiak poinformował PAP w poniedziałek (16 stycznia), że prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. - Zarzut z tym związany usłyszał kierujący samochodem ciężarowym DAF obywatel Uzbekistanu – przekazał prokurator. Za przestępstwo to grozi kara pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do lat ośmiu.

Przypomnijmy - do tragedii doszło w sobotę, 13 stycznia rano na S17 w miejscowości Mierżączka (pow. garwoliński). Ofiarą wypadku był ukraiński kierowca samochodu ciężarowego marki DAF. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Czytaj więcej: Horror na S17. Kierowca ciężarówki potrącił drugiego kierowcę. Mężczyzna nie żyje

Zobacz zdjęcia z wypadku!

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca ciężarówki zatrzymał się na S17, ponieważ w jego samochodzie pękła opona. Policjanci przypuszczają, że w trakcie naprawy na przebywającego na jezdni Ukraińca najechał drugi ciężarowy DAF. Okoliczności tego zdarzenia badają śledczy.

Prokuratura potwierdza, że obywatel Ukrainy wyszedł z samochodu, ponieważ miał awarię koła. Na razie nie wiadomo jednak, w jakich okolicznościach doszło do potrącenia mężczyzny przez drugą ciężarówkę. Śledczy starają się teraz ustalić m.in. również to, który z uczestników wypadku zachował się wbrew zasadom bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W tym celu powołany zostanie biegły z tej dziedziny. W najbliższych dniach ma być też wykonana sekcja zwłok ukraińskiego kierowcy.

Sonda
Straciłeś/aś w tym roku kogoś bliskiego?
Tragiczny wypadek w Lublinie. Nie żyją nastolatkowie. Samochód którym jechali jest całkowicie zmiażdżony!

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają