Zatrzymali dwóch Syryjczyków z lewymi dowodami osobistymi. Wiemy, co planowali!

i

Autor: Shutterstock, Marcin Wziontek/Super Express

SZOK!

Zatrzymali dwóch Syryjczyków z lewymi dowodami osobistymi. Wiemy, co planowali!

2023-07-07 17:12

Funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali dwóch cudzoziemców, legitymujących się węgierskim i niderlandzkim dowodem osobistym, które okazały się podrobione! Wobec mężczyzn wszczęto postępowania przygotowawcze i przedstawiono zarzuty.

Warszawa, lotnisko Chopina. Zatrzymali dwóch Syryjczyków. Wiemy, co planowali robić dalej!

Zdarzenie z udziałem dwóch Syryjczyków miało miejsce na Lotnisku Chopina w Warszawie, zaraz po wylądowaniu samolotu z Grecji. Kontrolą legalności pobytu objęto kilku cudzoziemców – między innymi dwóch wspomnianych pasażerów, którzy do kontroli przedstawili lewe dowody osobiste.

Jak słyszymy, dokumenty mieli otrzymać od swojego znajomego, za darmo. Docelowo planowali wykupić bilet autobusowy i jechać do Niemiec. To jednak zostało im uniemożliwione.

Wobec zatrzymanych wszczęto postepowania przygotowawcze, mężczyźni przyznali się do posłużenia się podrobionymi dokumentami, lecz odmówili złożenia dalszych wyjaśnień. Komendant Placówki Straży Granicznej Warszawa – Okęcie stosowną decyzją zobowiązał ich do powrotu.

Gdyby mężczyźni byli Polakami odpowiadaliby przed sądem. Jeżeli ktokolwiek używa podrabianego dokumenty lub przerabia swój dokument, podlega karze grzywny, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat!

Sonda
Boisz się latać samolotem?