Brutalny atak na osiedlu w Warszawie. Dźgał kobietę przy windzie

i

Autor: Tadeusz Mróz

Wstrząsające nowe ustalenia

Była wcześniej na policji w sprawie byłego partnera. Kilka dni później zaatakował ją nożem

2023-08-08 15:58

Wstrząsające informacje wychodzą na jaw po ataku nożownika w Warszawie. W czwartek, 3 sierpnia, w jednym z bloków na warszawskim Ursynowie 48-letnia kobieta została zaatakowana nożem przez swojego byłego partnera. Według najnowszych ustaleń, kobieta już wcześniej zgłaszała policji, że mężczyzna ukradł jej auto i groził, że go zniszczy. Agresor kilka dni później dokonał ataku na kobietę.

Atak nożownika w Warszawie. 48-latka zaatakowana w bloku na Ursynowie

Sceny jak z horroru rozegrały się w jednym z bloków na warszawskim Ursynowie w ubiegły czwartek, 3 sierpnia. Około godziny 9, przy ul. Związku Walki Młodych nożownik zaatakował 48-letnią kobietę. Policjanci znaleźli ją z ranami ciętymi w okolicach klatki piersiowej, rąk i nóg. W ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala. Jak się później okazało oprawcą kobiety był jej były 47-letni partner, którego poznała za pośrednictwem popularnej aplikacji randkowej. Motywem jego czynów miała być awantura na tle finansowym.

Mężczyzna się okaleczał

Okazuje się, że kobieta już wcześniej miała problemy z byłym partnerem. - 29 lipca została przeprowadzona interwencja policyjna, gdzie według zgłoszenia telefonicznego, mężczyzna miał się samo okaleczyć. Na miejsce natychmiast udał się patrol policyjny i została wezwana karetka pogotowia. Mężczyzna posiadał rany powierzchowne, decyzją lekarza nie został przetransportowany do szpitala. Z uwagi na fakt, że był nietrzeźwy został przewieziony do izby wytrzeźwień - wyjawiła asp. Iwona Kijowska, oficer prasowa komendy policji na Ursynowie. 

Zawiadomienie tylko w sprawie auta

Dzień później na ursynowskiej komendzie zjawiła się 48-latka, która złożyła zawiadomienie dotyczące swojego byłego partnera. - Dotyczyło kradzieży pojazdu wraz z dokumentami oraz kierowania groźby zniszczenia samochodu - dodała policjantka. 

Napastnik zatrzymany i z zarzutami

Po kilku dniach i tym, jak agresor opuścił izbę wytrzeźwień, ruszył z nożem na swoją byłą konkubinę. - 3 sierpnia, w godzinach porannych, policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, iż mężczyzna zaatakował kobietę nożem. Tego samego dnia napastnik został zatrzymany, a następnego dnia usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do pojazdu, niszczenia lub ukrycia dokumentów oraz kierowania groźby zniszczenia pojazdu - stwierdziła asp. Kijowska. 

Kobieta powinna poinformować o zagrożeniu

Policjantka podkreśliła w rozmowie z "Super Expressem", że kobieta zgłaszając wcześniej kradzież auta nie poinformowała policjantów o zagrożeniu ze strony 37-latka. - Powinna złożył zawiadomienie dotyczące kierowania wobec niej gróźb. Materiały dotyczące usiłowania zabójstwa zostały przekazane do prokuratury rejonowej - podsumowała policjantka. 

Sonda
Czy kiedykolwiek groził Ci ktoś nożem?