Zignorowanie znaków może kosztować nas 500 złotych

i

Autor: Pixabay.com/Arcaion Zignorowanie znaków może kosztować nas 500 złotych

Zignorujesz nowe znaki i możesz dostać 500 złotych mandatu!

2018-04-04 19:53

To pokłosie zmian przewidzianych w ustawie o elektromobilności ze stycznia tego roku. Ignorowanie nowych znaków może skończyć się bardzo boleśnie dla naszego portfela.

W Ministerstwie Infrastruktury przygotowany został projekt nowelizacji wprowadzającej nowe znaki drogowe, którymi będzie można oznaczać wjazd i wyjazd ze stref czystego transportu.

Znak D-54 oznaczać będzie wjazd do tzw. "ekostrefy", którą władze miast będą mogły wyznaczyć w centrum aglomeracji (znak D-55 oznacza koniec takiej strefy).

Nowe znaki drogowe D-54 i D-55. „Strefa czystego transportu”

i

Autor: fot. źródło: legislacja.rcl.gov.pl Nowe znaki drogowe D-54 i D-55. „Strefa czystego transportu”

Za darmo do strefy będą mogły wjeżdżać m.in. mieszkańcy danych ulic, pojazdy elektryczne oraz te zasilane gazem CNG. Jeśli ktoś złamie zakaz lub wjedzie do strefy bez uiszczania opłaty (maks. 25 złotych za dobę), może się liczyć z mandatem w wysokości do 500 zł!

>>> Więcej SKMek i nowe trasy. Warszawa dostała 200 milionów [AUDIO]

Konsultacje w sprawie nowych znaków odbywają się do 18 kwietnia. Projekt można znaleźć na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

Czytaj też: Na Dworcu Centralnym stanęła... ogromna pralka

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają