Zlecił zamach na ministra Ziobrę. Król dopalaczy stanął przed sądem

2020-12-12 14:00
Zlecił zamach na ministra Ziobrę. Król dopalaczy stanął przed sądem
Autor: POLICJA Zlecił zamach na ministra Ziobrę. Król dopalaczy stanął przed sądem

Szef gangu handlującego dopalaczami znów w sądzie. Jan S. będzie odpowiadał m.in. za kierowanie grupą przestępczą i nielegalny handel. Środki odurzające, które od lat sprzedawał w internecie to wyjątkowo niebezpieczne trucizny. Razem z nim n a ławie oskarżonych usiadła jego partnerka oraz ojciec, adwokat, który ma zarzut prania brudnych pieniędzy! Trwa tez drugi proces Jana S.- za zlecenie zabójstwa ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, może spędzić za kratami dożywocie.

Król dopalaczy przed sądem

Wczoraj ruszył w rejonowym sądzie na Pradze drugi proces króla dopalaczy. Prokuratura przygotowała dla Jana S. 17 zarzutów. - Kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się wprowadzeniem do obrotu, głównie w drodze sprzedaży internetowej, szczególnie niebezpiecznych dla zdrowia lub życia środków o działaniu psychoaktywnym, a także wytwarzania oraz udzielania takich środków. Ponadto Jan S. odpowie za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia ponad 16 tysięcy osób i wprowadzenie do obrotu ponad 350 kilogramów dopalaczy- przekazała prokuratura krajowa.

Nie chcieli mediów

Na sali rozpraw była w piątek wyjątkowo nerwowa atmosfera. Choć proces nie ruszył, bo nie zjawił się jeden z oskarżonych, to sąd i tak miał sporo pracy. Musiał przede wszystkim zaprowadzić porządek na sali, bo oskarżeni mieli pretensję o obecność dziennikarzy podczas procesu. Jan S. wraz z partnerka handlowali dopalaczami kilka lat. Robili wysyłki na cały świat. Zarobili na tym kilkadziesiąt milionów zł. Sprzedawali również najgroźniejszy narkotyk świata fentanyl, który zabił kilka osób. Najmłodsze ofiary śmiertelne dopalaczy w Polsce miały tylko kilkanaście lat. Za handel Janowi S. grozi 15 lat za kratkami. Za zlecenie zabójstwa ministra Ziobry ( miał zostać otruty lub zginąć w eksplozji) królowi dopalaczy grozi dożywocie.

Super Raport 11.12 (Goście: Radosław Sikorski - eurodeputowany PO oraz dr Małgorzata Bonikowska - prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE