UWAŻAJ! Nowa metoda złodziei! Lepiej sprzątaj swój balkon!

2020-09-23 20:01 Norbert Amlicki
Nowy sposób złodziei na sprawdzanie mieszkań przed rabunkiem
Autor: MAREK ZIELIŃSKI/ SUPER EXPRESS Nowy sposób złodziei na sprawdzanie mieszkań przed rabunkiem

Mieszkańcy Ursynowa nie mogą spać spokojnie! Złodzieje robią się coraz bardziej kreatywni. Najpierw rabusie próbowali tajnych znaków rozpoznawczych, które rysowali na klatkach schodowych albo przed drzwiami. Teraz próbują znaczyć balkony na parterach i piętrze bloków!

Przerażeni mieszkańcy rozkładają ręce i nie wiedzą, co zrobić, żeby w końcu czuć się bezpiecznie. – Bądźcie czujni! Złodzieje monitorują, czy ktoś jest i w jakich godzinach w mieszkaniach. U nas w nocy na balkonie porozrzucali rzeczy celem sprawdzenia, jak szybko zareagujemy i czy w ogóle – ostrzega sąsiadów zaniepokojona mieszkanka blokowiska na Ursynowie.

Warszawa: Policyjna OBŁAWA w centrum miasta. NAĆPANY woził LUDZI po stolicy!

Na osiedlu przy ul. Surowieckiego w biały dzień złodzieje okradli mieszkanie. – W domu był tylko mój brat. Spał w pokoju, a wtedy złodzieje zepsuli zamek w drzwiach i nas obrabowali – mówi „Super Expressowi” Aldona Kowalczyk (33 l.) – Musieli nas wcześniej śledzić i obserwować mieszkanie, bo okradli nas w momencie, kiedy moja matka wyszła do sklepu po zakupy – dodaje. Znaków na balkonie wtedy nie widziała. Ale… lepiej regularnie sprzątać niż przyciągać rabusiów!

Legionowo: Ekskluzywny złodziej ukradł aż 140 kilogramów towaru.

Część mieszkańców osiedla przy ul. Surowieckiego chciała zainstalowania monitoringu, ale niektórzy sąsiedzi się nie zgodzili i pomysł upadł. Policja często patroluje ten rejon Ursynowa. – Nie mogę na nich narzekać, często robią objazdy, ale czy na złodziei to działa? – zastanawia się Krzysztof Kwiatkowski (50 l.), mieszkaniec osiedla przy ul. Surowieckiego. – Ja obudowałem swój balkon plastikowymi oknami. Niektórzy wstawiali kraty, ale to najgorsze, co mogli zrobić. Bo złodzieje wspinali się po tych kratach. Dwa dni temu tak weszli do sąsiadki – dodaje.

Warszawa. Ceny biletów pójdą w górę! Trzaskowski: - Inne miasta już podnoszą ceny o 40 proc.

>>KLIKNIJ W GALERIĘ PONIŻEJ I ZOBACZ JAKIE SPOSOBY MAJĄ ZŁODZIEJE<<

Super Raport 23.09 (Goście: Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej oraz Michał Wójcik - wiceminister sprawiedliwości, Solidarna Polska)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.