Znamy efekty konsultacji w sprawie cięć autobusów na Woli! Sprawdź co wytną a co zostanie!

2020-02-18 8:38 MN, IKR

Jak ustalił "Super Express" po otwarciu kolejnych stacji metra na Woli z dzielnicy zniknie autobus 520. Urzędnicy Zarządu Transportu Miejskiego nie dali się przekonać, by tę linię zostawić, tak jak dziś, choć to najszybsze autobusowe połączenie z Wawra na Wolę. Ale uwzględnili protesty dotyczące linii 112 i 171!

Zakończyły sie konsultacje z mieszkańcami w sprawie zmian w komunikacji naziemnej, jakie proponuje ZTM po uruchomieniu w kwietniu trzech nowych stacji metra. - Było bardzo duże zainteresowanie. Dostaliśmy około 3700 e-maili z propozycjami, skargami czy opiniami. Podczas rozmów poruszane były kwestie zmian wielu linii. Rozmawialiśmy o nowej trasie linii 102, 105 czy 171. Czeka nas teraz żmudne analizowanie i dostosowywanie wszystkich głosów mieszkańców – mówi nam Łukasz Majchrzyk z ZTM. Nie chce przesadzać dziś, jakie wnioski mieszkańców zostaną uwzględnione a jakie nie.

„Super Express” ustalił jednak, na razie nieoficjalnie, że na nic zdały się protesty mieszkańców dotyczące pozostawienia linii 520 na obecnej trasie.

 - Musimy dostosować komunikację do metra. Skoro powstało, to warto żeby warszawiacy z niego korzystali. Od jednego z mieszkańców usłyszeliśmy, że on chce mieć wybór czy będzie jechał metrem, autobusem czy tramwajem. Od innego zaś, że powinniśmy skupić się na metrze. Nie da się wszystkim dogodzić. Jedno jest pewne, jeśli puścimy autobus tą samą trasą co jedzie metro, to jak pojazd będzie dojeżdżał do stacji metra to będzie tracił pasażerów – dodał Łukasz Majchrzyk.

Trasa 520 miała wyglądać, jakby ktoś odciął ją nożyczkami na przystanku Dworzec Centralny i resztę przystanków aż do Płockiej wyrzucił do kosza. - Ta linia na pewno zostanie skrócona i na Wolę nie dojedzie. Pozostaje jeszcze tylko otwarte pytanie, czy dojedzie z Wawra do Centrum czy może aż do pl. Bankowego do stacji metra Ratusz Arsenał – mówi nam jeden z wysokich urzędników ratusza.

Ma też dobre wiadomości dla protestujących. Urzędnicy – jak słyszymy w ratuszu - ugną się pod presją pasażerów jeśli chodzi o linie 112 i 171 i – najprawdopodobniej – zachowają ich obecne trasy.

Oficjalne wnioski z konsultacji ZTM zamierza ogłosić w pierwszej połowie marca.