Renowacja Teatru Baj miała rozpocząć się we wrześniu ubiegłego roku

i

Autor: WikipediaCC/M. Tarnowski Renowacja Teatru Baj miała rozpocząć się we wrześniu ubiegłego roku

Znany aktor stał na drodze renowacji Teatru Baj. Sąd odrzucił jego żądania

2018-01-30 16:53

Miał pójść do generalnego remontu jeszcze we wrześniu ubiegłego roku, ale na drodze stanął... lokator. Budynek już dawno opuścili inni mieszkańcy, a także teatr i przedszkole. Okazało się jednak, że jedno z mieszkań komunalnych należy do znanego aktora. Ten z lokalu wynieść się nie chciał. Z Wojciechem Zabłockim, burmistrzem Pragi, rozmawiała nasza reporterka Agata Sulińska.

- Batalia trwała kilka miesięcy - wyjaśnia Wojciech Zabłocki. - To człowiek, który praktycznie nie mieszkał w tym miejscu. Nadzór budowlany w końcu wydał decyzję o tym, że klatka schodowa grozi zawaleniem się - tłumaczy. W tym momencie aktor przebywa na urlopie.

- Jutro rzeczy lokatora zostaną wyniesione z lokalu - zapowiada Wojciech Zabłocki. - Przeniesione zostaną do innego miejsca, tak aby lokator mógł je w niedługim czasu odebrać i zabrać tam, gdzie obecnie zamieszkuje. Lokator odwołał się od naszej decyzji do sądu. W pierwszej instancji sąd odrzucił jego żądania twierdząc, że jest osobą wystarczająco majętną, by zabezpieczyć swoje potrzeby mieszkaniowe: gra w filmach, jeździ po świecie, przebywa za granicą. Myślę, że mamy bardziej potrzebujących mieszkańców, których nie stać na mieszkania niż tego typu osoby - tłumaczy.

>>> SUPERKSIĘŻYC 2018: JAK I KIEDY OGLĄDAĆ? POGODA 31.01.2018

Rewitalizacja budynku wreszcie się rozpocznie. Ma to nastąpić w ciągu najbliższych dni. Zakończenie prac planowane jest za dwa lata. Wtedy wrócą tam Teatr i przedszkole.​ Teatr Baj po rewitalizacji ma być bardziej funkcjonalny, a sam budynek, o wysokiej wartości historycznej, uratowany od zniszczenia.

Czytaj też: Weekend z komiksem [ATRAKCJE, GODZINY]