Czerwona flaga! Znów jest niebezpiecznie nad Jeziorkiem Czerniakowskim

2019-08-06 18:47

W Jeziorku Czerniakowskim nadal kwitną sinice! Popularne kąpielisko na Mokotowie jest zamknięte. Do momentu, kiedy trujące rośliny znikną, ratownicy nie pozwalają wchodzić do wody.

Główny Inspektorat Sanitarny zamknął kąpielisko w rezerwacie przyrody Jeziorka Czerniakowskiego. Ratownicy wywiesili czerwoną flagę i zabezpieczyli teren. Nie pozwalają na kąpiel w wyznaczonym przez boje miejscu. Poza tym obszarem, amatorzy wakacyjnej ochłody kąpią się na własną odpowiedzialność. To juz kolejny raz w te wakacje. W poniedziałek inspektorzy pobrali próbki wody.

- Woda w Jeziorze Czerniakowskim jest nieprzydatna do kąpieli. Temperatura wody, zanieczyszczenia i upały sprzyjają wykwitowi sinic. Nie możemy powiedzieć ile to jeszcze może potrwać. Wszystko zależy od pogody i warunków panujących w wodzie - twierdzi Joanna Narożniak (45 l.) z Mazowieckiej Inspekcji Sanitarnej.

Zakazy kąpieli stają się uciążliwe dla plażowiczów. Ci, którzy biąrą na poważnie ostrzeżenia ratowników nie mogą skorzystać w pełni z uroków rezerwatu przyrody. - Mam teraz wolne w pracy. Przyjeżdżam na tą plażę już któryś raz i cały czas powiewa czerwona flaga. To się robi uciążliwe. Nie wchodzę do wody, jak nie można. Pozostaje mi tylko opalanie się na plaży - mówi Barbara Zapolska (35 l.), mieszkanka Mokotowa.

O tym czy można korzystać z kąpieliska dowiemy się z serwisu internetowego www.sk.gis.gov.pl.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany