Spłonęła furgonetka antyaborcyjna

i

Autor: TADEUSZ MRÓZ Spłonęła furgonetka antyaborcyjna

Znów spłonęła furgonetka antyaborcyjna! Jeden szczegół tego pożaru wyjątkowo niepokoi [ZDJĘCIE]

2021-04-24 11:31

W nocy z piątku na sobotę na warszawskich Bielanach w ogniu stanął samochód dostawczy oklejony antyaborcyjnymi treściami i fotografiami płodów. Pożar miał miejsce przy ulicy Marymonckiej tuż przed Szpitalem Bielańskim. Strażacy opanowali ogień i ugasili płomienie. Nikt nie ucierpiał na skutek pożaru. Jednak to inny fakt budzi spory niepokój.

Furgonetki antyaborcyjne wywołują ogromne emocje, gdziekolwiek się pojawiają. Nie inaczej było tym razem. Strażacy sygnał o płonącym pojeździe otrzymali w sobotę o godzinie 3 nad ranem. - Doszło do pożaru samochodu zaparkowanego przy ulicy Marymonckiej. Auto zostało przez nas ugaszone. Nikomu nic się nie stało - mówi cytowany przez tvn24.pl Michał Konopka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Ogień doszczętnie strawił kabinę pasażerską w furgonetce. Tylna część furgonetki na której umieszczone są antyaborcyjne komunikaty i zdjęcia, nie uległy zniszczeniu. Co ciekawe, to już drugi pożaru dostawczego auta aborcyjnego w tym samym miejscu. Do takiego zdarzenia doszło kilka miesięcy temu.

Express Biedrzyckiej - Piotr Zgorzelski: Przez Kaczyńskiego będziemy mieli aborcję na życzenie

W czasie poprzedniego podpalenia furgonetki antyaborcyjnej w Warszawie, na aucie pojawiły się wulgarne hasła wymierzone w Prawo i Sprawiedliwość oraz symbol Strajku Kobiet. A przed kilkoma dniami do podobnego zdarzenia doszło też w Krakowie. Dokładnie w sobotę, 17 kwietnia w stolicy Małopolski spłonęła furgonetka z antyaborcyjnymi hasłami. Samochód był zaparkowany w Nowej Hucie, przy Alei Jana Pawła II. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.