Warszawa: Ogromna awantura o antyaborcyjną ciężarówkę. Zablokowali ją kierowcy [GALERIA, WIDEO]

Ogromna awantura na Puławskiej
Autor: AC

Co za awantura! Na ul. Puławskiej w Warszawie kierowcy postanowili zablokować furgonetkę antyaborcyjną. Na miejscu zjawiła się policja, która próbowała ich uspokoić. Zablokowane zostały dwa pasy jezdni. Po kilkunastu minutach udało się przywrócić ruch, ale atmosfera była bardzo gorąca.

Na ul. Puławskiej doszło do spontanicznej blokady. Dwaj kierowcy zablokowali przejazd furgonetki antyaborcyjnej. Auta otoczyły ją tuż przed skrzyżowaniem z ul. Dąbrowskiego. Wywiązała się potężna awantura! Działania kierowców spotkały się ze sporym aplauzem przechodniów. Wokół nich zebrała się spora grupa wsparcia, która biła brawo. Z okien pobliskich mieszkań słychać było też gromkie okrzyki. 

Na miejscu zjawiło się kilka radiowozów. Policjanci próbowali załagodzić całą sytuację. Po kilkunastu minutach auta zjechały na przystanek autobusowy, przez co udało się odblokować ruch w stronę stacji Metra Wierzbno. To kolejna podobna akcja w ostatnim czasie. Budzące kontrowersje furgonetki fundacji Pro-Prawo do Życia są blokowane przez zwolenników aborcji. Widoczne są na nich drastyczne obrazy, które zdaniem wielu - nie powinny znajdować się w przestrzeni publicznej. 

Ogromna awantura w Warszawie. Zablokowano ciężarówkę aborcyjną