Żoliborz Arystyczny i... śmierdzące sąsiedztwo. Spór mieszkańców z MPO [AUDIO]

2018-02-09 18:05 Barbara Jaros
Budowa Osiedla Żoliborz Artystyczny zaczęła się pięć lat temu.​
Autor: WikipediaCC/Cybularny Budowa Osiedla Żoliborz Artystyczny zaczęła się pięć lat temu.​

Nie tylko na warszawskim Radiowie mieszkańcy skarżą się na smród… Właściciele mieszkań na Osiedlu Żoliborz Artystyczny narzekają na nieprzyjemny zapach, który – ich zdaniem – pochodzi z bazy MPO przy ulicy Tatarskiej. Domagają się zamknięcia punktu przeładowywania śmieci. Według mieszkańców okazją do tego może być nadchodzące uchwalenie planu zagospodarowania okolicy. Sprawą zajął się nasz reporter Paweł Mytlewski.

- W bazie znajdują się samochody, kontenery. W upalne dni śmieci się rozkładają, co powoduje rozchodzący się po okolicy nieprzyjemny zapach. W upalne dni trzeba pozamykać okna i to też nie do końca pomaga - mówi Krzysztof Krzemiński ze stowarzyszenia Plac Niemena.

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania odpiera zarzuty mieszkańców. Jak mówi Robert Kołodziejski, dyrektor pionu operacyjnego w MPO, służby wielokrotnie kontrolowały bazę przeładunku śmieci. - W 2017 roku były przeprowadzone dwie kontrole. Jedna przez Inspekcję Sanitarną, druga przez Biuro Ochrony Środowiska. Obie kontrole potwierdziły, że nie ma naruszeń w funkcjonowaniu bazy transportowej na ulicy Tatarskiej.

>>> Okopcona lampa w urzędzie na Jagiellońskiej. Ewaukowano 350 osób

Baza MPO przy Tatarskiej działa od lat 70. Budowa Osiedla Żoliborz Artystyczny zaczęła się pięć lat temu.​ Ze stronami sporu rozmawiał Paweł Mytlewski:

Czytaj też: Inwestor chce rozbudować centrum handlowe. "Absurdalna lokalizacja" reagują mieszkańcy [AUDIO]