Marymont metro

i

Autor: Marcin Smulczyński

Zrzucił kontrolera na tory, bo nie miał biletu! Zapadł wyrok w sprawie ataku na stacji metra Marymont

2021-12-15 11:28

Finał szokującej sprawy sprzed lat. Pasażer zepchnął kontrolera na tory, bo nie miał biletu! Sytuacja miała miejsce na stacji Metra Marymont w lipcu 2018 roku. Pracownik metra o mały włos nie stracił wtedy życia. Winowajca został zatrzymany przez policjantów w październiku. W poniedziałek (13 grudnia) zapadł wyrok skazujący sprawcę zdarzenia.

Kontroler, upadając mocno się poturbował. - Mężczyzna uciekł, a kontroler, przy pomocy drugiego, wydostał się z torowiska. Upadając, na szczęście nie dotknął tak zwanej trzeciej szyny. Płynie nią prąd, który zasila składy metra. Na szczęście nie nadjeżdżał też kolejny pociąg. Skutkiem upadku był złamany palec ręki, stłuczona głowa, bark i biodro - powiedział Tomasz Kunert, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego. Od razu po zdarzeniu sprawa została zgłoszona na policję.

W październiku policja zatrzymała sprawcę, a prokuratura oskarżyła o narażenie kontrolera na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz uszkodzenia przedmiotów. Został skazany na 2 lata ograniczenia wolności. Nie będzie jednak po prostu siedział w celi, tylko przez 40 godzin miesięcznie wykonywał prace społeczne. Do tego musi zapłacić za uszkodzone urządzenia i wypłacić swojej ofierze zadośćuczynienie.

Napad na kontrolerkę biletów

Zepchnął kontrolera na tory

"Super Express" informował w 2018 roku o sprawie na bieżąco. Ze wstępnych ustaleń policji wynikało wtedy, że między mężczyzną a kontrolerem doszło do wymiany zdań. - Zamiast okazać bilet, pchnął kontrolera prosto na szyny - wyjaśniała w lipcu 2019 roku Elwira Kozłowska z Komendy Policji na Bielanach. Sprawcę udało się ująć dzięki zabezpieczonemu materiałowi z monitoringu.

Sonda
Czy kary za przemoc powinny być bardziej surowe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE