Fabryka PZO

i

Autor: fabrykapzo.pl Fabryka PZO - kompleks biurowo-usługowo-mieszkaniowy na warszawskiej Pradze Południe

ZTM przenosi się na Pragę. Powstaje wielka nowoczesna siedziba! Zobacz ZDJĘCIA

2021-03-29 19:12

Urzędnicy z warszawskiego Zarządu Transportu Miejskiego opuszczą swoją dotychczasową siedzibę przy ulicy Żelaznej! Po ponad 10 latach czas na kolejną zmianę lokalizacji biur. Tym razem padło na nowoczesne biura na Pradze-Południe. Powstają w gruntownie odremontowywanym budynku po dawnym zakładzie Polskich Zakładów Optycznych przy ul. Grochowskiej.

Początkowo Zarząd Transportu Miejskiego urzędował w tzw. Pałacu Błękitnym przy ul. Senatorskiej, w pobliżu placu Bankowego. W 2000 roku budynek przeszedł reprywatyzację i trafił w ręce nowego właściciela, który nie pozwalał na żadne zmiany. To przekonało urzędników do przeprowadzki w inne miejsce. Padło na biurowiec przy ul. Żelaznej, na skrzyżowaniu z Grzybowską. ZTM przeniósł się tam w 2011 roku. 

W końcu znów przyszła pora na przeprowadzkę. Jak poinformował portal transport-publiczny.pl, tym razem urzędnicy będą pracować na drugim brzegu Wisły. W obecnym biurowcu pod koniec tego roku kończy się umowa najmu. - Decyzja o zmianie siedziby została podjęta w konsekwencji standardowego rozeznania rynku, prowadzonego przez ZTM - powiedział dla portalu rzecznik prasowy ZTM Tomasz Kunert, który dodał, że przeprowadzka zaplanowana jest do budynku przy ul. Grochowskiej 316/320. 

Wspomniany adres to budynek będący pozostałością po dawnych zakładach Polskich Zakładów Optycznych. Powstają tam nowoczesne biura, sale konferencyjne i lokale usługowe. W budowie jest też część mieszkalna. 

Jak twierdzi ZTM o przeprowadzce zadecydowało kilka czynników. Obecny biurowiec nie spełnia wymagań dotyczących rozkładu pomieszczeń. Na Żelaznej brakuje również powierzchni magazynowej i parkingu. ZTM potrzebuje też dodatkowego miejsca dla pracowników, których przenosi z filiii. Argumentem też była potrzeba zapewnienia lepszego standardu pracy, w tym IT i bezpieczeństwa oraz lepsze dostosowanie obiektu dla osób niepełnosprawnych. 

W nowym budynku ZTM zajmie powierzchnię około 9,5 tys. mkw. Dodatkowo wynajmie również ok. 300 mkw na kancelarię i Punkt Obsługi Pasażera. Przeprowadzka zaplanowana jest na koniec 2021 roku. 

Mieszkańcy Warszawy szturmują markety budowlane przed lockdownem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany