Autobusy wyposażone w tlen zamiast karetek. Tak będą wozić zakażonych

i

Autor: Marek Kudelski

ZTM usuwa autobusy z warszawskich ulic! WIELKIE CIĘCIA! „Nie notujemy przepełnień pojazdów”

2020-11-15 17:13

Od poniedziałku, 16 listopada, na warszawskich ulicach będzie jeździło mniej autobusów. Zarząd Transportu Miejskiego zdecydował o zawieszeniu linii szkolnych. Na tory nie wyjadą też tramwaje linii 9 kursujące w nocy.

ZTM przez cały czas bada napełnienie pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego. Analizuje dane z bramek metra, ze zliczarek autobusowych, z pomiarów „ręcznych” czyli obserwacji prowadzonych przez pracowników. - Nie notujemy przepełnień pojazdów czyli liczby pasażerów przekraczającej rządowy limit 30 proc. wszystkich miejsc w pojeździe. Przekroczenia są sporadyczne - w pojedynczych kursach, statystycznie poniżej 1 proc. wszystkich wykonanych odjazdów z przystanków - informuje Zarząd Transportu Miejskiego. 

Budowlańcy walczą o pieniądze. Aż 11 chętnych do budowy wiaduktu na Marsa [GALERIA]

W ubiegłym tygodniu urzędnicy szczególnie uważnie obserwowali linie i kursy szkolne (w niektórych szkołach działają oddziały przedszkolne, których nauka zdalna nie objęła). Według ZTM podróżowała nimi znikoma liczba pasażerów. - Dlatego od 16 listopada zawieszamy linie szkolne i kursy podjazdowe do szkół - przekazał ZTM. 

Podpalacz z Marszu Niepodległości usłyszał zarzuty! Sprawdź czy się do nich przyznał [WIDEO, GALERIA]

Od poniedziałku na ulice nie wyjedzie linia 304, 320 (wraz z korektą trasy linii 154 - wprowadzenie podjazdów do Fortu Radiowo), 323, 332, 379. Pod szkołę przestaną podjeżdżać linie 163, 164 i 201. Zawieszone zostają kursy oznaczone „F” linii 105, 401, 504, 522. Wraz z korektą rozkładu w godzinach popołudniowych. 

Dodatkowo Zarząd podjął decyzję o zawieszeniu nocnych kursów tramwajowych linii 9. Od poniedziałku ostatni kurs z pętli Gocławek będzie o godz. 22.45 a z P+R Aleja Krakowska o 22.42.

PILNE! Policyjny pościg w Warszawie! Kierowca nie chciał zatrzymać się do kontroli

Urzędnicy zapowiadają, że nadal będą prowadzili badania i analizy napełnień pojazdów WTP i będą elastycznie reagować na zmieniającą się sytuację. 

Patrzyli jak płonie ich dom! Groźny pożar pod Warszawą [GALERIA]

Autobusy do przewozu chorych na COVID-19 W Warszawie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany