Zwierzaki czekają pomoc! Trwa akcja Ratuj [AUDIO]

i

Autor: Pixabay.com/Alexas_Fotos Zwierzaki czekają pomoc! Trwa akcja "Ratuj" [AUDIO]

Uchroń psy przed kleszczami! Trwa akcja "Ratuj" [AUDIO]

2018-05-23 18:43

Fundacja NoweZoo organizuje zbiórkę preparatów antykleszczowych, dla bezpańskich zwierząt, które są pod opieką schronisk i stowarzyszeń. Najpotrzebniejsze są obroże, tabletki i krople, które odstraszają pasożyty. Akcję można wesprzeć na platformie internetowej.

Akcja Ratuj skierowana jest do wszystkich, którzy chcą pomóc zwierzętom, które nie mają kochających właścicieli. Psy które na stałe przebywają w schroniskach, są jeszcze bardziej narażone na atak kleszczy - opiekunowie nie mają czasu by po każdym spacerze dokładnie sprawdzać sierść podopiecznych.

- Wystarczy wejść na stronę www.dlaschroniska.pl gdzie można wybrać organizację do której trafi nasza pomoc. Można też wykupić cegiełkę o wartości 10zł - mówi Magdalena Silska z warszawskiego oddziału stowarzyszenia OTOZ Animals.

Aby zapewnić zwierzętom odpowiednią ochronę, należy stosować jednocześnie obrożę i krople lub tabletki - kleszcze uodparniają się na leki, dlatego trzeba stosować ich kombinacje.

>>> Mogą mieć związek ze strzelaniną w Ząbkach! Zatrzymano dwie osoby, zabezpieczono broń [ZDJĘCIA]

Dodatkowo kleszcze przenoszą choroby, które w ciągu kilkunastu godzin mogą spowodować poważne zagrożenie ich życia. - Wszystkie fundacje opiekujące się zwierzętami najbardziej cieszą się, gdy ktoś zdecyduje się na adopcję lub dołączy do wolontariatu - dodaje Silska.

Akcja "Ratuj" potrwa do końca czerwca.

Więcej szczegółów w materiale poniżej:

Czytaj też: Nie żyje Wietnamka, która wyskoczyła z okna podczas zatrzymania przez ABW

Zobacz TO WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE