Mogą mieć związek ze strzelaniną w Ząbkach! Zatrzymano dwie osoby, zabezpieczono broń [ZDJĘCIA]

2018-05-23 14:03

Do zdarzenia doszło przed godziną 23.00 przy ul. gen. Stanisława Maczka w Ząbkach. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, sprawcy zdążyli uciec samochodami. Teraz udało się zatrzymać podejrzanych.

Policjanci uzyskali informację, że w Pruszkowie ma dojść do spotkania grupy osób, które mogą posiadać broń palną oraz inne, niebezpieczne przedmioty. Wszystko wskazywało na to, że mogą być one powiązane ze strzelaniną, do której doszło w Ząbkach 8 maja! Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że  spotkanie ma się odbyć na terenie jednej z restauracji.

Policjanci nie chcąc dopuścić do sytuacji, która może zagrażać życiu i zdrowiu postronnych osób, zaplanowali działania, do których zaangażowano Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Warszawie. Ich efektem było zatrzymanie mężczyzn różnej narodowości oraz zabezpieczenie broni i amunicji.

>>> Zaginął Sebastian Szweda! Policja prosi o pomoc!

Po wykonaniu czynności procesowych z zatrzymanymi i zebraniu materiału dowodowego, sprawę przekazano do Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga. Na tym etapie postępowania dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty. 55-letni Krzysztof W. ps. Śliwa oraz 43-letni Lech Y., u których w samochodzie została zabezpieczona broń, odpowiedzą za jej posiadanie bez wymaganego zezwolenia. 55-latek został tymczasowo aresztowany przez sąd. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

Czytaj też: Dostawczak "wyrzucił" rowerzystę w powietrze! Wstrząsający wypadek na Woli [WIDEO]

Zobacz TO WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają