41-letnia polska aktorka zmarła tragicznie. Jej grób wygląda wyjątkowo

2023-11-28 18:10

Maria Reimann (+41 l.) zginęła podczas wakacji na Sardynii. Niedowidząca aktorka znana z filmu "Anatomia", utonęła w swoim ukochanym morzu 20 lipca. Trzy tygodnie później odbył się jej pogrzeb na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Reimann spoczęła w przedwojennym grobie z wielkim krzyżem. Jej imię i nazwisko zostało wygrawerowane na specjalnej złotej tabliczce.

Maria Reimann

i

Autor: facebook/Maria Reimann

Maria Reimann oprócz tego, że występowała przed ekranem, była także publicystką, autorką książek (m.in. "Nie przywitam się z państwem na ulicy") i antropolożką. Pochłonięta była karierą naukową. Pracowała w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie Warszawskim i była współzałożycielką Interdyscyplinarnego Zespołu Badań nad Dzieciństwem UW. Osierociła 14-letniego syna, Franka. 

O jej śmierci zrobiło się głośno ze względu na okoliczności. Rodzina i znajomi informując o stracie, napisali, że zabrało ją ukochane morze.

- Z wielkim bólem zawiadamiamy, że 20 lipca odeszła od nas Marysia (Maria Reimann). Spędzała wakacje na Sardynii - jak zawsze i wszędzie - wśród przyjaciół. Zabrało ją ukochane przez nią morze. Umarła z miłości. Mamy ją w sercach i w pamięci. O dacie i miejscu pogrzebu poinformujemy w odrębnym poście - czytaliśmy wówczas we wpisie.

Pogrzeb Marii Reimann odbył się 9 sierpnia na Powązkach Wojskowych. Rodzina miała do żałobników trzy prośby, o nie składanie kondolencji, specjalny ubiór i by zamiast kwiatów wesprzeć dwie fundacje.

Polska aktorka utonęła na wakacjach i osierociła syna. Wyszły na jaw plany Marii Reimann. Serce pęka!

Grób Marii Reimann na Powązkach Wojskowych

i

Autor: Fot. Maciej Gąsiorowski

Gdzie są pochowani znani Polacy?

Pytanie 1 z 15
Na którym cmentarzu pochowano Andrzeja Wajdę?
Nasi Partnerzy polecają