Maria Reimann

i

Autor: facebook/Maria Reimann

Ważne informacje

Pogrzeb Marii Reimann. Aktorka utonęła w morzu. Trzy prośby od rodziny. Serce się kraje

2023-07-31 9:49

Pogrzeb Marii Reimann odbędzie się 9 sierpnia na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Informacje o ostatnim pożegnaniu aktorki, publicystki i autorki książek przekazała rodzina za pośrednictwem mediów społecznościowych. Maria Reimann utonęła w morzu podczas wakacji na Sardynii. Rodzina przekazała trzy prośby w związku z pogrzebem Marii Reimann. Serce się kraje...

Maria Reimann nie żyje. 41-letnia polska aktorka utopiła się w morzu na wakacjach. "Z wielkim bólem zawiadamiamy, że 20 lipca odeszła od nas Marysia (Maria Reimann). Spędzała wakacje na Sardynii - jak zawsze i wszędzie - wśród przyjaciół. Zabrało ją ukochane przez nią morze. Umarła z miłości. Mamy ją w sercach i w pamięci" - taki komunikat wydała rodzina kobiety. Maria Reimann, która osierociła syna, miała wiele planów na przyszłość. - W tym roku - gdy tylko wróci z wakacji we Włoszech - miała opowiedzieć nam o swoich najnowszych badaniach i o tym, jak to jest być dzieckiem wychowującym się w opiece naprzemiennej. Nie wróciła i nie wróci. Już nigdy z nikim się nie przywita, z nikim nie porozmawia, nie podzieli się swoją wiedzą, mądrością, wrażliwością i wyjątkowością - pisała w "Tygodniku Powszechnym" Anna Golus, koleżanka zmarłej aktorki. Teraz rodzina przekazała informacje o pogrzebie Marii Reimann. Najpierw odbędzie się kremacja. Najbliżsi kobiety, która utonęła w morzu, w związku z jej ostatnim pożegnaniem mają trzy prośby (tu przeczytasz, kim była Maria Reimann).

Pogrzeb Marii Reimann - kremacja, ceremonia pożegnania i trzy prośby od rodziny

Pogrzeb Marii Reimann odbędzie się w Warszawie, osiem dni po kremacji. "Choć nie możemy uwierzyć, to wszystko się dzieje naprawdę. Przekazujemy informacje o terminach pożegnań. Kremacja będzie miała miejsce 1 sierpnia o 9.30 na Sardynii. Piszemy o godzinie kremacji, bo może ktoś chciałby w tym szczególnym momencie zatrzymać się, pobyć w ciszy czy modlitwie. Ceremonia pożegnania i pochowanie urny z prochami odbędzie się w środę, 9 sierpnia, o godzinie 13.30 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie, ul. Powązkowska 43/45. Ceremonię poprowadzi Anja Franczak z Instytutu Dobrej Śmierci" - poinformowała na Facebooku rodzina artystki. Przekazane zostały także trzy prośby.W związku z ceremonią mamy trzy serdeczne prośby:

  • My jako najbliżsi Marysi będziemy unikać czerni. Jeśli to dla was możliwe wybierzcie proszę z kolorów ziemi, nieba i wody taki, w którym poczujecie się dobrze. Jeśli dla kogoś to zbyt trudne lub dziwne - zadbajcie o siebie, zróbcie jak potrzebujecie - też w tej sprawie. Marysia przytuli wszystkie kolory.
  • Zamiast kwiatów prosimy o darowizny na rzecz dwóch Fundacji, które wspierała Marysia: Fundacji Bezkres i Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Jeśli jednak bardzo potrzebujecie dać Marysi kwiaty, to niech to będzie jeden kwiat. Z pojedynczych kwiatów ułożymy może na koniec wspólny duży bukiet. Bardzo nie chcielibyśmy - i nie chciałaby też Marysia - wieńców i cmentarnych wiązanek
  • Ostatnia prośba – od najbliższej rodziny – o nieskładanie kondolencji. Czujemy płynący zewsząd strumień miłości. Ten dzień jednak będzie dla nas bardzo trudny i możemy nie udźwignąć zbyt wielu intensywnych uczuć. Będziemy na pewno dbać o siebie i się wspierać.

W naszej galerii prezentujemy, jak wyglądał grób syna Sylwii Peretti trzy dni po pogrzebie. Widok Jezusa łamie serca

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany