Adam Konkol, lider zespołu Łzy: Odetchnąłem z ulgą po odejściu Ani Wyszkoni

2011-09-02 4:10

Adam Konkol (36 l.) przyznaje, że rozstanie jego zespołu Łzy z Anią Wyszkoni (31 l.) było kwestią czasu. Artyści nijak nie mogli się ze sobą zgrać. - Nowa wokalistka radzi sobie świetnie. Publiczność przyjęła ją z otwartymi ramionami - mówi lider zespołu.

Wiadomość o tym, że zespół Łzy ma nową wokalistkę, pojawiła się w styczniu tego roku. To właśnie wtedy z zespołem rozstała się Ania. Jej miejsce zajęła młodziutka Sara Chmiel (20 l.). Wcześniej piosenkarka była członkiem zespołu Mocha.

- Współpraca z Sarą układa się bardzo pozytywnie. To profesjonalistka. Chociaż jest bardzo młoda, to szybko wtopiła się w zespół i jest po prostu rewelacyjna - zachwala Adam.

Przyznaje, że nie tęskni za Wyszkoni, choć piosenkarka była z zespołem od początku.

- Nasza współpraca to już zamknięty rozdział. Nie mogłem doczekać się dnia, aż Ania podejmie taką decyzję. Łzy chciały się rozwijać, a z powodu kariery solowej Ani nie było to możliwe. Dziś myślę, że dla obu stron dobrze się stało i odetchnęliśmy z ulgą - mówi Konkol.

- Mam do niej tylko żal o to, że odchodząc mówiła, że nie będzie grała żadnej piosenki Łez, ale jak widać, nie dotrzymała słowa - dodaje.

Co wydarzy się 3 września w Koninie? Lider zespołu zapowiada, że jak zwykle czeka nas dobra zabawa. Zespół wykona 18 piosenek.

- Nie zabraknie starych przebojów, takich jak "Agnieszka" czy "Narcyz". Zagramy też pięć nowych kawałków. Choć są nowe, ludzie bardzo ciepło na nie reagują, śpiewają je razem z nami - mówi Konkol.

Konin wita LATO Z RADIEM!

W tym roku "Lato z Radiem" nadaje już po raz 40. Audycji można słuchać od poniedziałku do soboty od godz. 9 przez całe wakacje aż do 3 września. W każdą sobotę jej twórcy zapraszają na wakacyjną trasę koncertową. W najbliższą sobotę, czyli właśnie 3 września, w Koninie odbędzie się ostatni już koncert tegorocznej trasy koncertowej "Lata z Radiem".

Na scenie pojawi się Muniek, Łzy oraz zespół Varius Manx. Koncert poprowadzą Roman Czejarek i Bogdan Sawicki. Na każdej imprezie specjalny pokaz kulinarny oraz pyszne zdrowe jedzenie zaserwuje mistrz kuchni Robert Sowa, a program dla dzieci przygotuje Centrum Uśmiechu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE