Anna Dymna nie ma już siły. Przekazała smutne informacje

2021-12-02 15:00
Anna Dymna nie ma już siły. Przekazała smutne informacje
Autor: AKPA Anna Dymna nie ma już siły. Przekazała smutne informacje

Anna Dymna (70 l.) zdecydowanie nie należy do osób, które łatwo się poddają. Aktorka od lat działa społecznie i stara się pomagać potrzebującym. Marzyła o otwarciu pierwszego w Polsce domu spokojnej starości dla osób z zespołem Downa. Teraz przed Dymną pojawiły się kolejne, poważne problemy. "Nie mam już siły..." - mówi zdruzgotana aktorka przekazując smutne informacje.

Anna Dymna od lat dzierżawi ziemię w Lubiatowie, gdzie udało jej się otworzyć ośrodek dla niepełnosprawnych. Zajęcia, które się w nim odbywają, cieszą się sporą popularnością, tym bardziej, że to jedyne takie miejsce w okolicy. Aktorka spędza sporo czasu ze swoimi podopiecznymi. Rozmowy z ich rodzicami dały jej do myślenia i postanowiła otworzyć dom spokojnej starości.

NIE PRZEGAP: Rolnik szuka żony: Tragedia w domu Marka! Zrozpaczony kandydat Elżbiety przekazał dramatyczne wieści!

- Wielu rodziców osób z zespołem Downa przychodzi do mnie i pyta: co będzie z ich dzieckiem, kiedy ich zabraknie? Mam nadzieję, że wkrótce będę w stanie odpowiedzieć im na to pytanie. Takiego domu starości nie ma w Polsce. Postanowiłam i muszę to zrobić - mówiła Anna Dymna w wywiadzie cytowanym przez "Na żywo".

Aktorka była pełna entuzjazmu i wiary w to, że jej kolejny projekt wypali. Teraz w rozmowie z gazetą przyznała, że stanęła przed poważnymi problemami i nie ma już siły dalej walczyć.

- Dzierżawa mi się kończy w Lubiatowie nad morzem, i nie wiem, co będzie dalej. Nie wybuduję domu starości dla ludzi z zespołem Downa. Nie mam siły o to walczyć - mówi zdruzgotana Anna Dymna.

Pierwsze kłopoty pojawiły się już kilka lat temu, gdy okazało się, że planowano tam budowę elektrowni atomowej i wszelkie inwestycje w Lubiatowie zostały zablokowane.

- Przez Lubiatowo już kiedyś zaczęłam palić papierosy, mam nadzieję, że teraz tak nie będzie! Tak naprawdę to nie mam nic do gadania, muszę czekać i zbierać pieniądze na dalszą dzierżawę - mówi Anna Dymna.

NIE PRZEGAP: Paweł Deląg kolejny raz zostanie ojcem?! Powalające doniesienia o gwiazdorze "M jak miłość"

Aktorka zapewnia jednak, że choć sytuacja jest skomplikowana, zrobi wszystko, by jej projekt wypalił.

- Nie poddam się tak łatwo, ale nie ukrywam, że jest mi coraz trudniej się z tym zmagać - żali się Anna Dymna.

70-latka coraz częściej uskarża się także na problemy zdrowotne.

NIE PRZEGAP: Ból jest tak silny, że nie może normalnie funkcjonować. Przykre wiadomości o stanie zdrowia Anny Dymnej

Sonda
Czy cenisz działalność Anny Dymnej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE