Artur Żmijewski reżyseruje prequel "Samych swoich"? Kargul i Pawlak powrócą na ekrany. Znamy szczegóły

2023-04-08 13:03

Pierwsze klapsy na planie prequela kultowej komedii "Sami swoi" padły podobno już w lutym. Skansen w Tokarni pod Kielcami zamienił się w Krużewniki, a na planie pojawiła się plejada polskich gwiazd. Po drugiej stronie kamery w roli reżysera ma stanąć Artur Żmijewski, który pierwsze kroki w tym fachu stawiał całkiem niedawno w serialu "Ojciec Mateusz".

Artur Żmijewski reżyseruje nową wersję Samych Swoich? Kargul i Pawlak powrócą na ekrany

i

Autor: FOTO POLSAT/SF OKO & AKPA Artur Żmijewski reżyseruje nową wersję "Samych Swoich"? Kargul i Pawlak powrócą na ekrany

"Sami swoi" w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego to film z 1967 r, który z pewnością zasłużył na miano kultowej komedii. Zabawne przygody dwóch rodzin splecione z realiami powojennej Polski śmieszą i wzruszają już kolejne pokolenia Polaków. Powtórki filmu można oglądać w telewizji niemal w każde święta, bo to żelazny rodzinny repertuar. Polacy nie wyobrażają sobie świątecznej ramówki telewizyjnej bez 'Samych swoich", "Znachora" czy "Potopu". 

Prequel "Samych swoich" - scenariusz i akcja filmu

Prequel "Samych swoich" powstaje w parku Etnograficznym w Tokarni pod Kielcami. Jak podaje serwis naekranie.pl scenariusz na podstawie własnej książki "Czyim ja żyłem życiem" przygotował Andrzej Mularczyk. Akcja filmu ograniczona została jednak do terenu Polski i kończy się w momencie, kiedy rodziny Pawlaków i Kargulów wyruszają z Kresów na Ziemie Odzyskane. Obraz ma być filmowym debiutem reżyserskim Artura Żmijewskiego. Uwielbiany aktor już od jakiegoś czasu próbuje swoich sił po drugiej stronie kamery, dotychczas wyreżyserował kilka odcinków serialu "Ojciec Mateusz", w którym gra tytułową rolę.

Obsada prequelu "Samych swoich". Kto zagra główne role?

Na razie pozostaje tajemnicą, kto zagra głównych bohaterów w ekranizacji. Na pewno będzie to zadanie wyjątkowo trudne, bo po genialnych kreacjach Wacława Kowalskiego i Władysława Hańczy, widzowie będą oczekiwać co najmniej tak wspaniałej gry aktorskiej, jak w filmie z 1967 r.  Wg wspomnianego portalu na planie pojawili się między innymi: Kazimierz Mazur, Weronika Humaj, Anna Dymna, Zbigniew Zamachowski, Mirosław Baka, Wojciech Malajkat, Adam Ferency i Paulina Gałązka.

Nie żyje Jerzy Janeczek. Śmierć Witii Pawlaka z filmu "Sami swoi"
Sonda
Lubisz Artura Żmijewskiego?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki