Barbara Krafftówna nie żyje. Aktorka miała 93 lata

2022-01-23 9:47
Barbara Krafftówna nie żyje
Autor: Akpa Barbara Krafftówna nie żyje

Barbara Krafftówna (+93 l.) nie żyje. O śmierci tej cenionej i legendarnej aktorki poinformował Związek Artystów Scen Polskich. Artystka spędziła ostatnie lata swojego życia spędziła w Domu Artystów w Skolimowie.

Barbara Krafftówna nie żyje. O śmierci aktorki poinformowano na stornie internetowej Związku Artystów Scen Polskich oraz na Facebooku. 23 stycznia zamieszczono wpis: "Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy Barbarę Krafftównę, która pozostając do ostatnich chwil wśród swoich przyjaciół w Domu Artystów w Skolimowie, odeszła dziś w nocy". 

Barbara Krafftówna była znaną aktorką teatralną i filmową, a także artystką kabaretową i piosenkarką. Przez wielu uważana była za największą gwiazdę polskiej sceny. Sławę przyniosła jej m.in. rola Honoraty - dziewczyny z Koniakowa, którą zagrała w serialu "Czterej pancerni i pies". Wcielała się także w siostrę Wołodyjowskiego w "Przygodach pana Michała". Artystka występowała także u Jana Pietrzaka w kabarecie "Pod Egidą" i w "Kabarecie Starszych Panów".

Przeczytaj także: Los nie oszczędzał Barbary Krafftówny. Latami winiła się za tragedię, a w przetrwaniu pomagały jej PIGUŁKI

Krafftówna w grudniu zmagała się z koronawirusem

Na początku grudnia "Super Express" dowiedział, że Barbara Krafftówna mierzy się z COVID-19. Gwiazda była zamknięta w jednym z pokoi w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, gdzie troszczyli się o nią specjaliści. Miała świadomość, że w jej wieku koronawirus potrafi być bardzo niebezpieczny.

Groby aktorów Misia, C.K. Dezerterzy i Kogel-mogel. Niezapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE