Barbara Kurdej-Szatan szczerze o początkach kariery. Ile zarabiała?

2022-01-24 12:44
Basia Kurdej-Szatan
Autor: Akpa Basia Kurdej-Szatan

Jedna z dawnych, wielkich gwiazd TVP Barbara Kurdej-Szatan (37 l.) w ostatnim wywiadzie poruszyła temat zarobków, które otrzymywała na początku swojej kariery. Kwota jej wynagrodzenia była tak mała, że ledwo pozwalała jej się utrzymać. Na co aktorka wydawała wtedy najwięcej pieniędzy?

Zanim Barbara Kurdej-Szatan stała się słynną „ekspedientką z Play” a później gwiazdą TVP, musiała przejść długą drogę, żeby dostać się na szczyt. Jako studentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie brała udział w wielu castingach do reklam i seriali. Nie zawsze były to ambitne produkcje, jednak jako początkująca aktorka Barbara Kurdej-Szatan nie mogła sobie pozwolić na wybrzydzanie w ofertach pracy. Pojawiała się wówczas w reklamach telewizyjnych, jako prawie niezauważalna epizodystka. Dopiero pod koniec studiów rozpoczęła pracę na scenie Teatru Nowego w Poznaniu.

Zobacz: Kurdej-Szatan daje staruszkowi pieniądze. Nie uwierzycie, ile wyciągnęła z portfela! [ZDJĘCIA PAPARAZZI]

Ile Barbara Kurdej-Szatan zarabiała na początku kariery?

- Jeżeli miałam trzy/cztery spektakle, w których grałam główną rolę, to łatwo to zsumować. Maksymalnie grałam w miesiącu dziewięć spektakli, ale nie tych z główną rolą. Tych z główną były trzy. Czyli miałam średnio dwa i pół tysiąca złotych miesięcznie – wyznała Kurdej-Szatan w rozmowie z Żurnalistą.

Barbara Kurdej-Szatan przyznała się, że zdecydowanie najwięcej pieniędzy wydawała wówczas na bilety kolejowe.

- Płaciłam za pokój, który wynajmowałam w Warszawie, za pociągi… Na pociągi mi chyba najwięcej kasy schodziło, a jeździłam po całej Polsce, bo nie tylko do Warszawy i do Poznania, ale też do Opola, do Krakowa, gdzie kończyłam studia, czasem do Gdyni. Tryb koczowniczy – tłumaczyła.

Zobacz niżej galerię: Basia Kurdej-Szatan nie martwi się o pieniądze

Dom Barbary Kurdej-Szatan niszczony przez burzę! Gwiazda M jak miłość pokazała przerażające sceny - WIDEO
Sonda
Czy Barbara Kurdej-Szatan odzyska reputację w mediach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE