Kris Florek i Magda Schejbal wspierają WOŚP z Holandii

i

Autor: Materiały prasowe

Co Kris Florek przekazał na WOŚP?

Biznesmen i znana aktorka kwestują dla Owsiaka w Holandii... Ale to nie wszystko!

2023-01-29 21:32

W tym roku w Holandii odbywa się trzydziesta pierwsza edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznych Pomocy. W związku z tym zaproszono do Hagi aktorkę, Magdę Schejbal i mieszkającego w Niderlandach polskiego przedsiębiorcę, Krisa Florka, którzy poprowadzą licytacje. Oboje też od rana robią wszystko, by zebrać jak najwięcej pieniędzy. Biznesmen prowadzi też w sieci dodatkową licytację. Zwycięzcy odda na weekend swój domek w górach.

Co roku w Niderlandach Polonia dzięki wolontariuszom zbiera około 200 tysięcy euro. Obecnie gra tam siedem sztabów w różnych zakątkach kraju: Horst, Eindhoven, Groningen, Tilburg, Schiedam, Haga i Amsterdam. Właśnie w Hadze jest główny sztab.

Znani ludzie, którzy do tej pory angażowali się w WOŚP w Holandii to: Mariusz Kałamaga, Katarzyna Cichopek, Maciej Orłoś, Michał Wiśniewski, Robert Makłowicz.

Sztab dostaje mnóstwo ciekawych gadżetów, voucherów i innych rzeczy na licytacje. Między innymi: koszulki z podpisami wszystkich graczy z ADO Den Haag, koszulkę reprezentacji Polski z podpisami wszystkich piłkarzy, wakacje w Paryżu, wakacje w Polsce, lot balonem, nauka latania samolotem.

Po za tym nasze licytacje wspierało wielu rozpoznawalnych osób m.in. Piotr Żyła, Andrzej Grabowski, Krzysztof Skiba, Łydka Grubasa.

W tym roku po raz pierwszy do akcji dołączył Kris Florek. Jest przedsiębiorcą, który ma cztery firmy koło Hagi i brał udział w programach telewizyjnych w Niderlandach. Zna holenderskiego premiera i wydał dwie książki, a jedną z nich czytała królowa Holandii.  Do drugiej - „Polak z Wiatrakami” zrobił wywiad z prezydentem Lechem Wałęsą i producentem hitowych programów telewizyjnych Rinke Rooyensem. Kris bardzo wspiera działalność charytatywną. Pomagał potrzebującym w Polsce oraz w Ukrainie. Teraz na licytację załatwił buty piłkarza polskiego Pawła Bochniewicza, który gra już drugi rok w zespole holenderskim SC Heerenveen. Kris przeznaczył również własny egzemplarz książki, którą dostał od Wałęsy z jego autografem i weekendowy pobyt w swoim domku w polskich górach. 

Jeśli chcesz wspomóc WOŚP i spędzić miło czas kliknij TU>>>

31Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Relacja ze studia
Sonda
WOŚP 2023 - czy wesprzesz zbiórkę?
Nasi Partnerzy polecają